کد خبر : 210346
تاریخ انتشار : شنبه 16 دی 1402 - 12:12

هیپنوتیزم مثل لیزر است

هیپنوتیزم مثل لیزر است

  وقتی فردی هیپنوتیزم می شود، حالت متفاوتی از هشیاری را تجربه می کند و با دقت و تمرکز بیشتری می تواند به درون خود توجه کند بنابراین چون توجه او کاملاً محدود و متمرکز شده با دقت و سرعت بیشتری می تواند مسایل درونی خود را اصلاح کند. این توانایی هیپنوتیزم به لیزر شباهت

 

وقتی فردی هیپنوتیزم می شود، حالت متفاوتی از هشیاری را تجربه می کند و با دقت و تمرکز بیشتری می تواند به درون خود توجه کند بنابراین چون توجه او کاملاً محدود و متمرکز شده با دقت و سرعت بیشتری می تواند مسایل درونی خود را اصلاح کند. این توانایی هیپنوتیزم به لیزر شباهت دارد، زیرا هر دو قادر به تولید تمرکز شده و میدانیم لیزر چیزی جز نور متمرکز شده نیست. در واقع، هر فعالیتی که با توجه و تمرکز بالا انجام شود، شبیه هیپنوتیزم است؛ برای مثال، زمانی که فردی در حال تماشای فیلم مورد علاقه خود است و تمام وجودش را در آن فیلم فرو برده است، در حال تجربه کردن نوعی هیپنوتیزم سبک است. در واقع، در هر موقعیتی که توجه ما به یک مورد خاص متمرکز شود، ممکن است تجربه هیپنوتیزم سبکی داشته باشیم. بنابراین، در محیط سینما یا کنسرت،به واکنش های افراد توجه کنید تا این مسئله را به خوبی درک کنید.

هیپنوتیزم درمانی در اصفهان

در طول روز هم هیپنوتیزم را تجربه می کنیم

با توجه به تحقیقات صورت گرفته در زمینه هیپنوتیزم، محققین نتیجه گرفته‌اند که زمان‌هایی که ما در طول روز به فعالیت یا کاری مشغول می‌شویم، همانند یک حالت هیپنوتیزم سبک است. محققانی از جمله میلتون اریکسون، که یکی از برجسته‌ترین هیپنوتیزورهای دهه‌های اخیر است، این شرایط را به عنوان نوعی خود هیپنوتیزم توصیف کرده‌اند. این مطالعات نشان می‌دهند که در این حالت‌ها، مغز ما به طور ناخودآگاه به تحریک‌ها و فرمان‌هایی که ما برای خودمان ایجاد می‌کنیم، پاسخ می‌دهد و در نتیجه می‌توانیم با استفاده از این حالت هیپنوتیک کارایی و عملکرد خود را بهبود بخشیم.

هیپنوتیزم خواب نیست

یکی از اشتباهات رایج در مورد هیپنوتیزم این است که بسیاری از افراد فکر می‌کنند هیپنوتیزم معادل خواب است. اما این ادعا کاملاً غلط است. در حقیقت، فردی که هیپنوتیزم می‌شود، هشیاری و آگاهی کاملی نسبت به محیط اطراف خود دارد. او همچنین صداهای محیط را می‌شنود و با درمانگر خود در ارتباط است. با این حال، همه چیز به سادگی نمی‌تواند توجه او را پرت کند، زیرا تمرکز او تماماً بر روی کاری است که انجام می‌دهد.

افزایش آرامش و توجه در هیپنوتیزم

در هیپنوتیزم، بدن به حالت آرامش درمی آید و افراد دچار حواس پرتی کمتری می شوند. ذهن انتقادی و تحلیل گر نیز در این حالت کاهش می یابد. افرادی که هیپنوتیزم را تجربه کرده اند، این تجربه را به صورت یک حالت عمیق از آرامش و لذت توصیف می کنند.

افزایش قدرت تلقین پذیری در هیپنوتیزم

وقتی فردی در حالت هیپنوتیزم قرار می گیرد، قدرت تلقین پذیری او به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد. دلیل این افزایش قابلیت تلقین نیز در دسترسی به ضمیر ناخودآگاه فرد می‌باشد. در این حالت، تلقین‌هایی که توسط درمانگر یا خود فرد انجام می‌شود، توانایی تأثیرگذاری بیشتری بر ذهن ناخودآگاه فرد دارند.

متخصص هیپنوتیزم در اصفهان

قدرت تجسم در هیپنوتیزم افزایش پیدا می کند

هیپنوتیزم یک حالت است که در آن قدرت تجسم فرد افزایش می‌یابد و او قادر است هر چیزی را که تجسم میکند، با جزئیات بیشتری ببیند، بشنود و احساس کند. برخی افراد حتی قادرند که تجسم‌هایشان را به عنوان واقعیت ببینند. استفاده از تجسم در درمان بسیاری از مشکلات و اختلالات کاربرد دارد و هیپنوتیزم می‌تواند به درمان این مشکلات کمک زیادی کند. این امر نشان می‌دهد که قدرت تجسم در بهبود و بهسازی روان و جسم انسان نقش مهمی دارد.

وقتی فردی هیپنوتیزم می شود چه حسی دارد؟

هیپنوتیزم یک حالت ریلکس شدن عمیق است. کسی که هیپنوتیزم شده است احساس آرامش عمیق همراه با سستی و کرختی در اعضای بدن خود می کند. همچنین فرد صدای درمانگر و سایر صداهای محیطی را می شنود اما حواس او به سادگی پرت نمی شود.

هیپنوتیزم در روانشناسی

هیپنوتیزم‌تراپی یک روش درمانی در روانشناسی است که با استفاده از وضعیتی آرام و متمرکز، فرد را به کنترل بیشتری از ذهن و بدن خود می‌رساند. در این روش، فرد به اختیار خودش کنترل را به درمانگر می‌دهد و در حالتی از ذهنیت عمیق‌تر قرار می‌گیرد که به ویژگی‌های خاصی از جمله تسکین درد، کاهش استرس و اضطراب، و بهبود عملکرد شناختی منجر میشود. برخلاف باورهای رایج، هیپنوتیزم‌تراپی نیاز به ساعت تابدار و دستورات غیرمعمول ندارد و فرد همیشه قادر است از این حالت خارج شود. این روش می‌تواند در مواجهه با مشکلاتی مانند اعتیاد، فوبیا، اضطراب و دیگر مشکلات روانی مؤثر باشد و به فرد کمک کند تا بهبودی روحی و روانی خود را به دست اورد.

هیپنوتیزم آنلاین

در هیپنوتیزم آنلاین، ارتباط شما با متخصص از طریق اسکایپ یا واتساپ یا سایر پلتفرم‌های آنلاین برقرار می‌شود. در ابتدا، یک جلسه مشاوره صورت می‌گیرد که در آن شما درباره احساساتتان و اهدافتان صحبت می‌کنید. سپس، مشکلات و مسائلی که در زندگیتان با آنها مواجه هستید را بررسی می‌کنید. در نهایت، در حالت آرامش، به تکنیک هیپنوتراپیست متمایل می‌شوید و امواج مغزتان در وضعیت بین خواب و بیداری قرار می‌گیرد. این فرآیند باعث تصفیه ذهن شما می‌شود و راه‌حل‌هایی را برای بهبود مسائل زندگیتان کشف می‌کنید. این روش، یک نمونه از روش کاری درمانگران هیپنوتیزم است که در بهبود مشکلات افراد مشغول به فعالیت هستند.

قدرت هیپنوتیزم

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که تجربه هیپنوتیزم مشابه تجربه ورود به حالت خلسه در زندگی روزمره است. قدرت هیپنوتیزم نه یک پدیده ماورایی است، بلکه فقط توصیه‌ها و گفته‌هایی است که در حالت خلسه توسط درمانگر به شما داده می‌شود باعث میشود تا بتوانید رفتار و احساسات خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، هنگامی که احساس گناه یا اتفاقی ناخوشایند دارید، با کمک یک هیپنوتراپیست می‌توانید احساسات خود را در مورد آن تجربه تغییر دهید.

مرکز هیپنوتیزم در اصفهان

تاریخچه هیپنوتیزم

استفاده از هیپنوتیزم درمانی به هزاران سال قبل برمی‌گردد. اما در اواخر قرن هجدهم، با ورود فرانتس مسمر به عرصه پزشکی، هیپنوتیزم به عنوان یک تمرین رشد قابل توجهی داشت. ابتدا این روش به دلیل دیدگاههای عرفانی مسمر، مورد انتقاد قرار گرفت، اما سرانجام علاقه او به رویکردهای علمی، باعث تغییر در نگرش به هیپنوتیزم شد. در قرن نوزدهم، هیپنوتیزم در زمینه روانشناسی اهمیت بیشتری یافت و ژان مارتین شارکو از آن برای درمان زنانی که مبتلا به هیستری بودند استفاده کرد. این تأثیر بر روی زیگموند فروید و رشد روانکاوی تأثیرگذار بود.

در حال حاضر، تعدادی از نظریه‌ها برای توضیح دقیق عملکرد هیپنوتیزم وجود دارند. یکی از معروف‌ترین نظریه‌ها، تئوری تجزیه جدید Hilgard در مورد هیپنوتیزم است. بر اساس این نظریه، در حالت هیپنوتیزم، افراد دچار شکافی در آگاهی می‌شوند که در آن دو جریان مختلف فعالیت ذهنی وجود دارد. یکی از این جریان‌ها به پیشنهادهای هیپنوتیزور پاسخ می‌دهد و دیگری به صورت جداگانه اطلاعات را خارج از خود آگاهی فرد هیپنوتیزم شده پردازش می‌کند. این نظریه سعی دارد توضیح دهد که چگونه هیپنوتیزم تاثیر می‌گذارد و چرا افراد در حالت هیپنوتیک به پیشنهادهای هیپنوتیزور پاسخ می‌دهند.

انواع هیپنوتیزم کدامند؟

  • هیپنوتیزم هدایت شونده
  • هیپنوتیزم درمانی
  • خودهیپنوتیزم

تأثیر هیپنوتیزم

تجربه هیپنوتیزم می تواند بر افراد تاثیرات گوناگونی داشته باشد. برخی از افراد که هیپنوتیزم شده اند، احساس می کنند که در حالت خواب قرار دارند و از مشکلات و استرس های روزانه خود جدا شده اند و احساس آرامش شدیدی را تجربه می کنند. اما برخی افراد احساس می کنند که در حال انجام اقداماتی هستند که خارج از اراده آگاهشان صورت می گیرد و قادر به کنترل عملکرد خود نیستند. در عین حال، برخی افراد می توانند در حین هیپنوتیزم به طور کاملاً آگاهانه مکالمه کنند و از اراده خود برای انجام اقدامات مورد نظر استفاده کنند. هیپنوتیزم همچنین می تواند به عنوان یک روش درمانی استفاده شود و در بهبود برخی از مشکلات روانی و فیزیکی نیز موثر باشد.

ارنست هیلگارد، متخصصی در حوزه هیپنوتیزم، با آزمایش های خود نشان داد که می توان با استفاده از هیپنوتیزم، ادراک انسان را به طور چشمگیری تغییر داد. در یکی از آزمایش های او،  به فرد شرکت کننده  هیپنوتیزم شده دستور داده شد دردی که در بازوی خود احساس می کند را نادیده بگیرد. سپس بازوی این شرکت کننده در آب یخ قرار گرفت. نتیجه آزمایش نشان داد که در حالی که افراد غیر هیپنوتیزم شده به دلیل درد ناشی از آب یخ در کمتر از چند ثانیه مجبور به بیرون آوردن بازوی خود از آب می شدند، شرکت کنندگان هیپنوتیزم شده بدون احساس درد می توانستند بازوی خود را برای مدتی در آب یخ نگه دارند. این آزمایش نشان می داد که هیپنوتیزم می تواند توانایی انسان را در تحمل درد به طور غیرعادی افزایش دهد.

هیپنوتیزم در اصفهان

مرکز هیپنوتیزم تراپی در اصفهان  و آکادمی آموزشی موسسه آرامش ذهن در اصفهان به مدیریت سرکار خانم ناهید عنایتی از سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت در زمینه ی آموزش و درمان بیماری های روانی و ذهنی نموده است. از فعالیت های این موسسه میتوان به برگزاری دوره های ان ال پی، آرامش ذهن، ارائه مشاوره، هیپنوتیزم درمانی با استفاده از بهترین تکنیک های روز نام برد و در زمینه هیپنوتیزم از موفق ترین مجموعه ها در اصفهان میباشند.

ثبت نام در دوره های حضوری آموزش هیپنوتیزم در اصفهان در پنج جلسه حضوری توسط سر کار خانم ناهید عنایتی در موسسه آرامش ذهن برگزار می گردد. در این دوره آموزشی شما به تمام تکنیک های جامع هیپنوتیزم مسلط می شوید و می توانید به کمک هیپنوتیزم و بدون مصرف هیچ گونه دارویی بسیاری از مشکلات و اختلالات مانند اضطراب، ترس و فوبیا،  اعتیاد به سیگار و الکل، بی خوابی، سردرد های میگرنی و  پرخوری های عصبی را درمان کنید.

قابل به ذکر است که شما میتوانید توسط دکتر و متخصص هیپنوتیزم در اصفهان که متخصص و حرفه ای باشد خاطرات تلخ زندگی خود را فراموش کنید و آرامش را به زندگی خود هدیه دهید.

تلفن تماس : ۰۹۱۳۸۸۸۹۰۶۷

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره و خدمات مالی در کشور سوئد

خرید نهال آلبالو محلی

مقایسه پراپ تریدینگ ایرانی

زيرنويس

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

سم سوسک کش ریپلزال

جوراب واریس پا

داود یوسفی

خرید ویلا تهراندشت

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

سپهر سیفی

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

اسپرسو فوری

خرید اسباب بازی

فروش سیم خاردار،فنس،گابیون ،توری مرغی با قیمت عمده

گن بعد از جراحی

خرید تور استانبول

میز ناهار خوری چی بخرم؟

رمان های نیلوفر قائمی فر

رمان خدمتکار اجباری

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

دانلود کتاب انگلیسی

خرده فروشی برق

قرارداد دوجانبه برق

تولید فیلم استرچ

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

دستگاه تزریق پلاستیک

محدوده خبر

خرید فالوور واقعی

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

طب سنتی

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر