کد خبر : 210111
تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1402 - 17:59

مهرماه با گرانی می‌آید/خانواده‌ها به دنبال خرید لوازم التحریر ارزان و بی‌کیفیت

مهرماه با گرانی می‌آید/خانواده‌ها به دنبال خرید لوازم التحریر ارزان و بی‌کیفیت

به گزارش ایلنا، طی چند سال گذشته قیمت‌ها در بازار لوازم التحریر افزایشی شده است و بسیاری به خرید حداقلی روی آورده‌اند تا فرزندشان بتواند سال تحصیلی را آغاز کند. این روزها خرید در بازار لوازم التحریر به اوج خود رسیده است و در این میان دو دسته لوازم التحریر در بازار بیشتر به چشم

مهرماه با گرانی می‌آید/خانواده‌ها به دنبال خرید لوازم التحریر ارزان و بی‌کیفیت
به گزارش ایلنا، طی چند سال گذشته قیمت‌ها در بازار لوازم التحریر افزایشی شده است و بسیاری به خرید حداقلی روی آورده‌اند تا فرزندشان بتواند سال تحصیلی را آغاز کند.

این روزها خرید در بازار لوازم التحریر به اوج خود رسیده است و در این میان دو دسته لوازم التحریر در بازار بیشتر به چشم می‌خورد؛ محصولات با کیفیت و اصطلاحا لاکچری و در مقابل لوازم بی کیفیت و گاها ارزان قیمت نیز این بخش عمده بازار لوازم التحریر را به خود اختصاص داده است.

بسیاری از بی کیفیت بودن محصولات گلایه دارند؛ اینجا در راسته فروشندگان لوازم التحریر، تنوعی از لوازم التحریر با قیمت های مختلف وجود دارد..

زهرا که برای خرید لوازم التحریر فرزندش اینجا است در مورد قیمت‌ها می‌گوید: اگرچه قیمت برخی از محصولات ارزان است اما کیفیت بالایی ندارند و به عنوان مثال دفتری که قیمت آن ارزان است تعداد صفحات کمتری دارد و باید چند دفتر بخریم که قیمت همان دفتر لوکس می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: دیگر محصولاتی هم که به نوعی ارزان است مانند کیف، جامدادی، لیوان و… از اجناس کیفیت پایین هستند و برای استفاده ۹ ماه سال تحصیلی دانش آموزان مناسب نیست.

به گفته این خریدار بسیاری از خانواده‌هایی که چند فرزند دانش آموز دارند به ناچار به خرید اجناس ارزان‌تر روی می‌آورند تا بتوانند لوازم مورد نیاز را برای آغاز سال تحصیلی فرزندان خود محیا کنند.

لوازم تحریر

هزینه دو برابری برای خرید لوازم التحریر با کیفیت

رضا یکی از فروشندگان بازار لوازم التحریر است او در مورد تب بازار لوازم التحریر می‌گوید: لوازم التحریر بر اساس جنس و کیفیت، قیمت‌های مختلفی دارد و به عنوان مثال دو عدد دفتر دویست برگ با قیمت ۴۰۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزارتومان قابل خریداری است.

به گفته او برای خرید اجناسی که کیفیت تقریبا بالایی دارند هزینه چند برابری باید پرداخت کرد و قیمت‌ها نسبت به  سال گذشته افزایش یافته است.

این فروشنده در مورد مشتریان نیز می‌گوید: مشتریانی که یک فرزند دانش آموز و یا شرایط مالی بهتری دارند تمایل بیشتری به خرید اجناس با کیفیت دارند و اما آنهایی که دو فرزند دانش آموز و یا شرایط مالی خوبی ندارند ترجیح می‌دهند اجناس ارزان‌تر و یا کمتر خریداری کنند.

رضا که سابقه بیش از ۱۵ سال فروش لوازم التحریر دارد درباره تغییرات بازار می‌گوید: با افزایش قیمت‌ها بازار لوازم التحریر هم گران شد و در چند سال گذشته خانواده‌ها با ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان خرید کامل لوازم التحریر انجام می‌دادند اما امروز با این مبلغ تنها می‌توانند چند قلم مورد نیاز فرزندشان را تامین کنند.

او ادامه می‌دهد: بسیاری از دانش آموزان که در رشته‌های هنرستان مشغول به تحصیل هستند هزینه‌های بالاتری را باید بپردازند وخرید تجهیزات در رشته‌های هنر، گرافیک و… بالاتر است.

هزینه فرم مدارس از۵۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است

در کنار افزایش قیمت لوازم التحریر پوشاک مدارس نیز افزایش قیمت داشته است به گفته عضو اتحادیه تولید و صادرات پوشاک قیمت انواع لباس فرم مدارس در دوره دبستان ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است.

بر این اساس حداقل قیمت روپوش و شلوار مدارس برای پسران از ۵۵۰ و دختران ۶۰۰ هزار تومان است که این قیمت برای ساده ترین طرح لباس مدارس است و لباس‌های لوکس مدارس به یک میلیون و ۴۰۰  هزار تومان هم می‌رسد.

این درحالی است که کیفیت فرم مدارس بارها مورد انتقاد خانواده ها قرار گرفته است.

یکی از والدین دراین باره می‌گوید: پارچه‌های استفاده شده برای دوخت فرم مدارس کیفیت خوبی ندارند و اغلب از جنس  پلی استر است.

به گفته او مدارس اجازه تهیه پارچه و دوخت لباس را به خانواده‌ها نمی‌دهند و باید به مراکزی که مدرسه نامه می‌دهد مراجعه کنیم و این درحالی است که پرداخت این هزینه برای چنین لباس‌هایی گران است.

به عقیده او باید در مورد اجناس استفاده شده با والدین مشورت شود و این انتخاب یک طرفه نباشد.

مدادرنگی

افزایش تولیدکنندگان داخلی نوشت افزار

رئیس اتحادیه لوازم التحریر و کتاب فروشان شیراز در گفت‌وگو با “ایلنا” درباره بازار لوازم التحریر شیراز می‌گوید: سال تحصیلی امسال رونق خاصی دارد و با گذشت موضوع کرونا و تعطیلی واحدهای آموزشی در سال تحصیلی پیش رو بازار نوشت افزار‌ها رونق می‌گیرد.

محمدعلی زعفرانی می‌گوید: با تلاش‌های انجام شده سعی شد نسبت به سنوات گذشته تعداد تولیدات داخلی در زمینه تولید نوشت افزار افزایش داشته باشد.

وی با بیان اینکه تولید کنندگان داخلی سهم زیادی در تولید نوشت افزار دارند، بیان کرد: تولیدات داخلی با کیفیت و تنوع مختلف است و  برخی هم تحت لیسانس مواد اولیه خارج است.

افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی لوازم التحریر

رئیس اتحادیه لوازم التحریر و کتاب فروشان شیراز با اشاره به اینکه افزایش قیمت نوشت افزار با تورم موجود و تابع مسایل مختلف است، عنوان کرد: اما با این وجود افزایش قیمت ها نسبت به موارد دیگر قابل تحمل است و امکان خرید برای اقشار مختلف وجود دارد.

به گفته زعفرانی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد در موارد مختلف افزایش قیمت لوازم التحریر داشته ایم و از آنجا که از برند های مختلف با کیفیت در رده های مختلف است این امکان برای خریداران فراهم شده است که تنوع محصول و قیمت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه محصولات نوشت افزار از استاندارد خاص برخوردار هستند و  برخی از اقلام حتی صادرات دارند، بیان کرد: در واقع محصولات کیفیت خوبی نسبت به قیمت دارند و با نمونه های مشابه  خارجی برابری دارند که  شامل مدادهای مختلف، خودکار و…  می‌شود.

ارائه اجناس بی کیفیت در نمایشگاه‌های خیابانی

رئیس اتحادیه لوازم التحریر و کتاب فروشان شیراز درباره برخی از محصولات بی‌کیفیت عرضه شده نیز می‌گوید: عمده محصولات بی کفیتی که عرضه می‌شود در خارج از واحدهای صنفی است و این در حالی است که فروش لوازم التحریر خارج از صنوف ممنوع است و با فروشندگان نیز برخورد قانونی می‌شود.

زعفرانی خاطرنشان می‌کند: برخی مکان‌ها  مانند  نمایشگاه‌های خیابانی و … جنس بی‌کیفیت ارائه می‌دهند و برخی از موارد از زمان تولید و  تاریخ مصرف گذشته و حتی برخی از قیمت‌ها غیر واقعی است.

وی تاکید می‌کند که خرید لوازم التحریر از فروشگاه و صنوف معتبر باشد تا در صورت بروز مشکل بتوانند از طریق اتحادیه پیگیری کنند.

به گزارش ایلنا؛ بررسی قیمت ها در بازار لوازم التحریر نشان می‌دهد که به طور متوسط برای خرید یک کیف بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان، ۵ دفتر ساده ۸۰ برگ ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، ۳ دفتر ۸۰ برگ فانتزی ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان، مداد، پاک کن، تراش، خودکار و خط کش ۲۰۰ هزار تومان، مداد رنگی، دفتر نقاشی ۲۵۰ هزار تومان هزینه شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خريد بک لينک

تعمیر جک پارکینگ

طراحی سایت در مشهد

خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه

پراپ

امداد خودرو همدان

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

صندلی اداری

خرید نهال آلبالو محلی

زيرنويس

سم سوسک کش ریپلزال

جوراب واریس پا

خرید ویلا تهراندشت

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

خرید اسباب بازی

فروش سیم خاردار،فنس،گابیون ،توری مرغی با قیمت عمده

گن بعد از جراحی

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

دانلود کتاب انگلیسی

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

طب سنتی

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر