کد خبر : 210134
تاریخ انتشار : شنبه 1 مهر 1402 - 15:54

مقایسه ۵ شرکت برتر در حوزه فروش و اجرای کفپوش های اپوکسی در ایران

مقایسه ۵ شرکت برتر در حوزه فروش و اجرای کفپوش های اپوکسی در ایران

  در یک مقاله جذاب از بخشش بررسی تخصصی سایت دیدگر در خدمت شما هستیم : کفپوش اپوکسی یک کفپوش جذاب و چند منظوره است که کاربردهای تجاری و مسکونی فراوانی دارد. کفپوش اپوکسی در اصل پوششی از جنس پلیمر است که به صورت مایع روی سطح اعمال می ‌شود و پس از مدتی به

 

در یک مقاله جذاب از بخشش بررسی تخصصی سایت دیدگر در خدمت شما هستیم : کفپوش اپوکسی یک کفپوش جذاب و چند منظوره است که کاربردهای تجاری و مسکونی فراوانی دارد. کفپوش اپوکسی در اصل پوششی از جنس پلیمر است که به صورت مایع روی سطح اعمال می ‌شود و پس از مدتی به موجب واکنش شیمیایی که بین این مواد رخ می ‌دهد، خشک شده و یک سطح پلیمری سخت و مقاوم را ایجاد می ‌کند. به طور کلی رزین اپوکسی شامل هاردنر اپوکسی (سخت کننده)، پرکننده ها، مواد ایجاد کننده رنگ، سایر مواد افزودنی آلی و معدنی با توجه به کاربرد مورد نظر است.

این کفپوش روی بتن یا موزاییک در لایه های مختلف اجرا می شود. اپوکسی را نمی‌توان روی آسفالت اجرا کرد ولی سطوحی مانند سنگ، بتن یا موزاییک برای اجرای اپوکسی مناسب هستند. تحقیقات اخیر نشان می ‌دهد که کفپوشهای اپوکسی مقاوم، تزئینی و راحت در نصب و اجرا هستند. به همین دلیل امروزه استفاده از اپوکسی نسبت به سایر روشهای سطح‌ سازی رو به افزایش است.

کفپوش اپوکسی ( epoxy flooring ) یک کفپوش بدون درز است که پس از سخت شدن بر روی کف یکدست شده و در فضا ترکیب می ‌شود. این باعث می شود کفپوشهای اپوکسی برای استفاده های سنگین و بارهای مکانیکی مانند ترافیک لیفتراک در انبارها، کارگاه ها و مناطق تولید مناسب باشند. خاصیت دکوراتیو یا تزئینی بودن آن، یک انتخاب شگفت ‌انگیز برای کف منازل، آشپزخانه‌ ها و سرویس ‌های بهداشتی محسوب می ‌شود.

در این جدول به مقایسه ۵ شرکت برتر در حوزه فروش و اجرای کفپوش های اپوکسی می پردازیم:

ردیف نام شرکت حدود قیمت برای ضخامت ۲ میلیمتر سابقه کار به سال تیم اجرایی دارد؟ تولید کننده هست؟
۱ نگین زره پارس ۵۷۰ هزار تومان در متر مربع ۲۱ بله بله
۲ ثمین پلیمر ۴۶۰ هزار تومان در متر مربع ۱۵ بله بله
۳ الوان ۵۸۰ هزار تومان در متر مربع ۴۰ بله بله
۴ شرکت مهندسی فدرا ۴۷۰ هزار تومان در متر مربع ۱۰ بله خیر
۵ شرکت مهندسی نقش جهان ۴۵۰ هزار تومان در متر مربع ۸ بله خیر

مزایای کفپوش اپوکسی برای کارخانجات

کفپوش اپوکسی یک پوشش اپوکسی دو جزئی است که برای استفاده در کف بتونی در محیط های صنعتی متداول و متوسط طراحی شده است. این روکش مایع بدون حلال را می توان در ضخامت های بالا و بدون هیچ گونه نقص و حلال استفاده کرد. این نوع از کفپوشها با دارا بودن سطح ضد لغزش و مقاوم در برابر حرارت ایمنی کار را تضمین می کنند و می توانند بازتاب نور خورشید را افزایش داده و شار انرژی حرارتی را کاهش دهند، در نتیجه عمر سیستم پوشش را افزایش داده و باعث کاهش تلفات انرژی می شوند.

طول عمر، استحکام، راحتی در تمیزکاری، زیبایی ظاهری، ایمنی، درخشش سطحی، کاهش هزینه تعمیر و نگهداری، دوستدار محیط زیست، چسبندگی بالا به سطوح بتونی، مقاومت شیمیایی خوب، مقاومت مکانیکی بالا، دوام بالا و در نهایت ظاهر خوب از ویژگی های کفپوشهای اپوکسی محسوب می شود.

معایب کفپوش اپوکسی چیست ؟

از آنجا که این محصول انعطاف پذیری کمی دارد، جهت اجرا در کف فضاهایی که در معرض ضربات شدید هستند، توصیه نمی شود. قرار گیری طولانی مدت این کفپوش در معرض مواد شیمیایی، اسیدی و نمک ممکن است خساراتی به همراه داشته باشد. لذا توصیه می شود به محض ریخته شدن مواد شیمیایی روی این سطوح، زدوده شود. مقاله ای با عنوان ” مواردی که در خصوص معایب کفپوش اپوکسی نمیدانید ” در سایت تخصصی ثمین پلیمر درج شده که میتونید اون مطلب رو بخوانید.

کاربرد کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی برای کف فضاهای صنعتی مانند کارخانجات و کارگاه ها، انبارها، فضاهای تجاری مانند فروشگاه ها، مجتمع های تجاری و مراکز خرید، پوشش کف خانه ها و منازل و به خصوص حمام، سرویس بهداشتی و استخر، کفپوش بیمارستان ها و درمانگاه ها، آرایشگاه ها و سالنهای آرایشی، سالن ورزشی و فرودگاه ها قابل استفاده است.

انواع کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی با توجه به کاربردی که از آن انتظار می رود، به روشهای مختلف ساخته و اجرا می شود. برخی از انواع کفپوشهای اپوکسی شامل موارد زیر می شوند:

 • کفپوش اپوکسی بیمارستانی یا آنتی باکتریال
 • کفپوش اپوکسی پارکینگ
 • کفپوش اپوکسی ضد خط و خش
 • اپوکسی گرانیت
 • کفپوش اپوکسی ضد الکتریسیته ساکن یا آنتی استاتیک
 • کفپوش اپوکسی ورزشگاهی
 • کفپوش اپوکسی ضد اسید
 • کفپوش اپوکسی سه بعدی

لایه های کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی از سه لایه کلی تشکیل شده است:

 • لایه اول یا پرایمر اپوکسی مخصوص بتن: از جنس رزین اپوکسی (Mp1) و هاردنر پلی آمید است که با حلال رقیق شده می شود تا به راحتی درون بتن نفوذ کند.
 • لایه دوم یا لایه میانی: از جنس رزین اپوکسی بدون حلال (Mp6) و هاردنر پلی آمین سیکلوآلیفاتیک است که با سیلیس دانه بندی شده در هنگام اجرا ترکیب شده و مقاومت مکانیکی ایجاد می کند.
 • لایه نهای یا رویه: از جنس رزین اپوکسی بدون حلال و هاردنر اپوکسی پلی آمین سیکلوآلیفاتیک است که دارای ادتیوهای به خصوص و فام نهایی می باشد.

 

روش اجرای کفپوش اپوکسی

عموماً نحوه اجرای کفپوش اپوکسی در بین انواع آن یکسان است ولی بر حسب اینکه ضخامت کفپوش اپوکسی اجرا شده چقدر باشد، مقدار مصرف رنگ اپوکسی تعیین می گردد. جهت اجرای کفپوش اپوکسی مراحل زیر باید انجام گردد:

 • تمیزکاری و چربی زدایی سطح بتن، سنگ یا موزاییک
 • در صورتی که سطح زیرین بتن باشد باید شیرابه آن زدوده شود.
 • باز کردن ترک ها و درز های احتمالی و پرکردن آن با گروت اپوکسی
 • مضرس و زبر نمودن سطح جهت افزایش چسبندگی که جهت این کار از ساب استفاده می شود.
 • اجرای لایه پرایمر کفپوش اپوکسی که باعث افزایش چسبندگی لایه های بعدی می گردد.
 • اجرای لایه میانی کفپوش اپوکسی که ممکن است در یک یا دو مرحله و در برخی موارد سه مرحله نیز اجرا گردد.
 • اجرای لایه رویه کفپوش اپوکسی که به چندین روش و توسط کاردک شانه ای، غلتک و اسپری هوا قابل اجرا است.

جمع بندی

اپوکسی یا پلی‌ اپوکساید، نوعی بسپار ترموست است که از واکنش سخت‌کننده ی پلی‌آمین با رزین اپوکساید حاصل می‌شود. کفپوش اپوکسی به صورت مایع روی سطح اعمال می ‌شود و پس از مدتی به موجب واکنش شیمیایی که بین این مواد رخ می ‌دهد، خشک شده و یک سطح پلیمری سخت و مقاوم را ایجاد می ‌کند. استفاده از کفپوش اپوکسی در صنایع مختلف همچون صنایع غذایی، صنایع داروسازی و کتابخانه‌ ها گسترش یافته است و بیشترین کاربرد کفپوش اپوکسی در بیمارستانها، مدارس، کفپوش پارکینگ و محیط‌ های صنعتی است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خريد بک لينک

تعمیر جک پارکینگ

طراحی سایت در مشهد

خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه

پراپ

امداد خودرو همدان

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

صندلی اداری

خرید نهال آلبالو محلی

زيرنويس

سم سوسک کش ریپلزال

جوراب واریس پا

خرید ویلا تهراندشت

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

خرید اسباب بازی

فروش سیم خاردار،فنس،گابیون ،توری مرغی با قیمت عمده

گن بعد از جراحی

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

دانلود کتاب انگلیسی

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

طب سنتی

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر