کد خبر : 210387
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 بهمن 1402 - 11:26

معرفی پیچ مهره های استیل و فولادی

معرفی پیچ مهره های استیل و فولادی

پیچ و مهره ها از جمله مهم ترین اتصال دهنده های غیر دائم هستند که به طور گسترده ای در صنایع بزرگ و کوچک، مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات کوچک، تنوع بسیار بالایی دارند؛ بنابراین شناخت آن ها برای اتصالی قابل اعتماد، از اهمیت بالایی برخوردار است. پیچ و مهره های استیل و

پیچ و مهره ها از جمله مهم ترین اتصال دهنده های غیر دائم هستند که به طور گسترده ای در صنایع بزرگ و کوچک، مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات کوچک، تنوع بسیار بالایی دارند؛ بنابراین شناخت آن ها برای اتصالی قابل اعتماد، از اهمیت بالایی برخوردار است. پیچ و مهره های استیل و فولادی از جمله رایج ترین پیچ و مهره های مورد استفاده در صنعت هستند که در ادامه به معرفی و بیان ویژگی های هر کدام می پردازیم.

معرفی پیچ و مهره

پیچ نوعی اتصال دهنده است که از دو بخش بدنه رزوه شده یا نیمه رزوه شده و گل پیچ تشکیل شده است. مهره نیز یک قطعه کمکی برای پیچ است که به محکم شدن اتصال کمک می کند. مهره ها عموماً در شکل های چند ضلعی تولید و به بازار عرضه می شوند.

معرفی پیچ و مهره استیل

پیچ و مهره استیل از پرکاربردترین و مقاوم ترین اتصال دهنده ها هستند که مقاومت بالایی در برابر عوامل خورنده دارند. عموماً از این پیچ و مهره در محیط های دریایی و محیط های گرم و مرطوب استفاده می شود. این نوع پیچ و مهره در ساختار خود عناصری مانند آهن، کروم، نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس و… با درصدهای مختلف است.

انواع گریدها

پیچ و مهره های استیل با توجه به عناصر مختلفی که در ساختار آن ها به کار رفته است، در گریدهای مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است که از مهم ترین آن ها می توان به ۳۰۴، ۳۱۰ و ۳۱۶ اشاره کرد. این گرید‌ها دارای خواص مکانیکی، ساختار و مقاومت متفاوتی هستند و به همین دلیل کارایی آن‌ها هم با یکدیگر متفاوت است.

گرید ۳۰۴

این گرید از آلیاژی با ۱۰.۵ درصد کروم است. علاوه بر این عناصری همچون نیکل، منگنز، تیتانیوم، فسفر، آلومینیوم و… را نیز در ساختار خود دارد. این گرید مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی دارد؛ به همین دلیل در اکثر مواقع در مناطق مرطوب به کار می رود.

گرید ۳۱۶

یکی از رایج ترین گریدهای پیچ و مهره های استیل، گرید ۳۱۶ است. این گرید نسبت به گرید ۳۰۴، مقاومت بالاتری در محیط های خورنده دارد که به دلیل وجود عنصر مولیبدن است. صنایع پتروشیمی از مهم ترین صنایعی هستند که از پیچ و مهره های گرید ۳۱۶ استفاده می کنند.

گرید ۳۱۰

پیچ و مهره های این گرید از لحاظ تنسایل شباهت زیادی به گریدهای قبلی (۷۰۰ مگا پاسکال) دارند، اما از مقاومت حرارتی بیشتری برخوردار هستند و در دماهای بالا مورد استفاده قرار می گیرند. این گرید حاوی ۲۵ درصد کروم و ۲۰ درصد نیکل است و مقاومت نسبتاً خوبی در محیط های مرطوب و حاوی مواد خورنده دارد.

معرفی پیچ و مهره فولادی

پیچ و مهره های فولادی از مستحکم ترین پیچ و مهره های موجود در بازار هستند که از ترکیب کربن و فولاد ساخته می شوند. این مدل پیچ و مهره ۲ مدل مختلف تمام دنده و نیمه دنده دارد که هر کدام برای کاربردی خاص استفاده می شوند. این پیچ و مهره ها در زمان تولید، عملیات حرارتی طولانی تری را برای افزایش مقاومت و سختی، پشت سر می گذرانند.

انواع گریدها

پیچ های فولادی در واقع همان پیچ های آهنی هستند که در ساختار خود، کربن بیشتری دارند. این درصد بالاتر کربن سبب می شود تا این نوع پیچ و مهره ها نسبت به محصولات آهنی، مقاومت بیشتری داشته باشند. این نوع از پیچ و مهره ها در درجه بندی های مختلف تولید می شوند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیچ فولادی کلاس ۸.۸

پیچ فولادی گرید ۸.۸ نرم ترین گرید پیچ و مهره فولادی محسوب می شود؛ زیرا میزان کربن بسیار کمتری نسبت به سایر گریدها دارد. پیچ و مهره های این کلاس قدرت تحمل تنشی ۸۰۰ مگا پاسکال را دارند و می توانند نزدیک به ۸۰ کیلوگرم وزن را تحمل کنند.

پیچ فولادی کلاس ۱۰.۹

هر چه کلاس پیچ و مهره فولادی بالاتر رود، مقاومت آن نیز بیشتر می شود؛ بنابراین پیچ و مهره فولادی گرید ۱۰.۹ استحکام بیشتری نسبت به گرید قبلی دارد. این نوع کلاس مطابق با استانداردهای جهانی ساخته شده و قدرت تحمل تنشی آن ۹۴۰ مگا پاسکال است.

پیچ فولادی کلاس ۱۲.۹

این کلاس از پیچ و مهره های فولادی، دارای بیشترین میزان کربن است و تحت تأثیر عملیات های شدید حرارتی تولید می شود. مقاومت این پیچ در حدود ۱۰۰ مگا پاسکال است و قدرت تحمل وزن ۱۲۰ کیلوگرم را دارد. قیمت پیچ و مهره فولادی کلاس ۱۲.۹ نیز از بقیه بیشتر است.

کاربردهای پیچ و مهره فولادی

کاربردهای این نوع پیچ و مهره با توجه به کلاس آن ها تعیین می شود، اما به طور کلی می توان گفت که از پیچ و مهره های فولادی در صنایع خودروسازی، صنعت نفت، صنایع پتروشیمی، صنایع مرتبط با تولید محصولات نظامی، کشتی سازی و قایق سازی استفاده می شود.

کاربردهای پیچ و مهره های استیل

پیچ و مهره های استیل به دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل شیمیایی و خورنده، در محیط های شیمیایی مختلف به کار می رود. صنایعی همچون نفت و گاز، پتروشیمی، استفاده در خطوط انتقال آب و فاضلاب، کشاورزی، کارخانجات سیمان، خودروسازی، برج های انتقال نیرو، دکل های مخابراتی و استفاده در سازه های ساختمانی از مهم ترین کاربردهای پیچ و مهره های استیل هستند.

مزایا و معایب پیچ و مهره فولادی

پیچ و مهره های فولادی نیز همانند تمامی اتصال دهنده ها، دارای مزایا و معایبی است که باید از آن ها مطلع باشید تا بتوانید انتخابی درست و بهینه داشته باشید. ویژگی هایی که در ادامه بیان کرده ایم، از جمله مهم ترین مزایای پیچ و مهره های فولادی هستند:

  • سختی و استحکام بالا
  • قابلیت انعطاف پذیری
  • قابلیت بازیابی
  • مقاومت در برابر عوامل خورنده
  • قابلیت اتصال بالا

این مدل از اتصال دهنده ها علاوه بر مزایای فراوان، معایبی نیز دارند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به قیمت بالا، حساسیت به خوردگی الکترولیتی و نیاز به تعویض مرتب را نام برد.البته قیمت پیچ و مهره فولادی نسبت به پیچ و مهره استیل کم تر است. توجه داشته باشید که اگر این پیچ ها به درستی نصب شوند، اتصالی ناایمن را ایجاد می کنند.

مزایا و معایب پیچ و مهره استیل

پیچ و مهره های استیل از جمله پر فروش ترین پیچ و مهره ها در بازار هستند. این امر به دلیل مزایای ویژه این پیچ ها است. این پیچ ها به دلیل داشتن طراحی ساده و قیمت مناسب، علاوه بر صنایع مختلف، برای مصارف خانگی نیز استفاده می شوند. از جمله مزایای این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت در برابر زنگ زدگی
  • ایجاد اتصال محکم
  • مقاومت رزوه ها در برابر فشار
  • قابلیت استفاده در قطعاتی از جنس آلومینیوم و مس

معایب پیچ و مهره های استیل در مقایسه با مزایای آن بسیار کم است؛ به همین دلیل مورد توجه بسیاری از صنایع قرار گرفته است. از جمله معایب این محصول می توان به داشتن نقطه ذوب بالا اشاره کرد که فرایند جوشکاری آن ها را با چالش مواجه می سازد.

خرید انواع پیچ و مهره فولادی و استیل از یگانه استیل

فروشگاه یگانه استیل ارائه دهنده انواع پیچ و مهره با کیفیت بالا و از بهترین برندهای جهانی است. شما عزیزان می توانید برای خرید و دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این اتصال دهنده ها و آنالیز متریال به کار رفته در آن ها و همچنین دریافت قیمت پیچ و مهره با کارشناسان یگانه استیل تماس بگیرید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره و خدمات مالی در کشور سوئد

خرید نهال آلبالو محلی

مقایسه پراپ تریدینگ ایرانی

زيرنويس

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

سم سوسک کش ریپلزال

جوراب واریس پا

داود یوسفی

خرید ویلا تهراندشت

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

سپهر سیفی

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

اسپرسو فوری

خرید اسباب بازی

فروش سیم خاردار،فنس،گابیون ،توری مرغی با قیمت عمده

گن بعد از جراحی

خرید تور استانبول

میز ناهار خوری چی بخرم؟

رمان های نیلوفر قائمی فر

رمان خدمتکار اجباری

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

دانلود کتاب انگلیسی

خرده فروشی برق

قرارداد دوجانبه برق

تولید فیلم استرچ

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

دستگاه تزریق پلاستیک

محدوده خبر

خرید فالوور واقعی

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

طب سنتی

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر