کد خبر : 210331
تاریخ انتشار : یکشنبه 10 دی 1402 - 12:39

معرفی بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان به همراه خدمات و نمونه کارها

معرفی بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان به همراه خدمات و نمونه کارها

  هیچ چیز برای والدین مهم تر  و ارزشمند تر از فرزندانشان نمی باشد. بخش مهمی از مسئولیت والدین اهمیت دادن به نکات بهداشتی دندان کودک می باشد. اهمیت ندادن به دندان کودکان می تواند باعث بروز مشکلات جدی مربوط به دهان و دندان کودک شود. والدین این مسئولیت را دارند که در سنین کودکی

 

هیچ چیز برای والدین مهم تر  و ارزشمند تر از فرزندانشان نمی باشد. بخش مهمی از مسئولیت والدین اهمیت دادن به نکات بهداشتی دندان کودک می باشد. اهمیت ندادن به دندان کودکان می تواند باعث بروز مشکلات جدی مربوط به دهان و دندان کودک شود. والدین این مسئولیت را دارند که در سنین کودکی به دندانپزشکی کودکان مراجعه کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با تمام نکات دندانپزشکی کودکان آشنا کنیم و همچنین شما را با یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان آشنا کنیم. تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

 

دندانپزشک کودکان کیست؟

 

دندانپزشک اطفال یکی از تخصص های دندانپزشکی است که وظیفه آن مراقبت از دندان ها، لثه ها و دهان کودکان می باشد. این تخصص شامل بررسی و درمان مشکلات دندانی کودکان از جمله درمان دندان های شیری و دائمی، پرکردن ترک خوردگی و ترمیم دندان های شکسته، درمان عفونت های دندانی و لثه، و همچنین ارائه راهنمایی و توصیه های بهداشتی به والدین برای حفظ سلامت دهان و دندان های کودکان است. دندانپزشک اطفال با مهارت های ویژه ای مانند ارتباط برقرار کردن با کودکان و ایجاد آرامش در آنها، مهارت در انجام معاینات دقیق و درمان های حساس، و توانایی در ارائه مشاوره های مناسب به والدین، بهبود و مراقبت از دندان های کودکان را به خوبی انجام می دهند. بنابراین، وقتی کودکان نیاز به مراقبت دندانی دارند، مراجعه به دندانپزشک اطفال می تواند بهترین راهکار باشد. کودکان در ۶ ماهه اول زندگی خود شروع به درآوردن دندان می کنند و در سن ۶ تا ۷ سالگی هم شروع به از دست دادن اولین مجموعه دندانهای شیری خود می کنند که در نهایت دندانهای دائمی و ثانویه جایگزین می شوند.

 

بهترین سن مراجعه به دندانپزشک کودکان

 

زمانی که متوجه مشکل در دهان و دندان کودک شدید باید از سن ۴ سالگی کودک را نزد دندانپزشک اطفال ببرید. برای ارزیابی الگوی صحیح رشد صورت و بایت کودک و همچنبن اطلاع از روند در آمدن اولین دندان های دائمی باید در سن ۶ سالگی کودک را نزد دندانپزشک ببرید. از سن ۶ سالگی به بعد که کودک شروع به رویش دندان می کند باید به صورت مرتب به کلینیک دندانپزشکی کودکان مراجعه کند.

 

ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان 

 

بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان باید از ویژگی های مهمی برخورد باسد. اولاً، او باید دارای شخصیت آرام و دوستانه باشد تا بتواند به راحتی ارتباط با کودکان برقرار کند. همچنین، باید توانایی ارائه خدمات به کودکان را با نگرشی خلاق و بازی گونه داشته باشد. داشتن تجربه و دانش کافی در زمینه دندانپزشکی کودکان نیز برای یک دندانپزشک موفق بسیار مهم است. وی باید توانایی در ارائه درمان های مؤثر و کارآمد با استفاده از تجهیزات و فناوری های جدید را داشته باشد. همچنین، باید توانایی در تشخیص و پیشگیری از مشکلات دندانی در کودکان را داشته باشد. او همچنین باید توانایی در ایجاد رابطه اعتماد با والدین کودکان و ارائه راهکارهای مناسب به آن ها برای حفظ بهداشت دهان و دندان کودکان داشته باشد. این ویژگی ها بهترین دندانپزشک کودکان را از سایرین تمایز می دهند.

 

 

خدمات دندانپزشکی کودکان در اصفهان

 

در ادامه برخی از مهمترین خدماتی که بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان و اطفال در اصفهان ارائه می دهد را شرح می دهیم:

 

درمان پوسیدگی دندان در کودکان:

 

پوسیدگی دندان در کودکان یکی از مشکلات شایعی است که نیازمند درمان و پیگیری مناسب است. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان در کودکان، لازم است از شش ماهگی، کودک را به یک دندانپزشک کودکان ببرید تا بتوانید از وضعیت دندان‌های کودکتان مطلع شوید و راهنمایی‌های بهداشتی لازم را دریافت کنید. همچنین، در زمان رویش دندان‌های کودک، شب ها قبل از خواب از پارچه استریل یا مسواک انگشتی استفاده کنید تا دندان‌های کودک را تمیز کنید. اگر کودک عادت کرده است که مکررا شیر بخورد، تلاش کنید تا به تدریج تعداد دفعات شیرخوردن را کاهش دهید و پس از هربار شیردهی به کودک، آب بدهید تا اضافات شیر از روی دندان‌ها پاک شود. همچنین، برنامه زمانی منظمی برای وعده‌های غذایی اصلی کودک و همچنین میان‌وعده‌ها طراحی کنید و تعداد میان‌وعده‌ها را به حداقل برسانید.

 

پر کردن دندان در کودکان:

 

پر کردن دندان‌ ها  یکی از روش‌ های پرکاربرد ترمیم دندان‌ کودکان محسوب می‌شود. این روش هم بر روی دندان‌ های شیری و هم دندان‌ های دائمی قابل انجام است و از طریق پوسیدگی، شکستگی یا عصب کشی نیاز به پر شدن دندان‌ ها پدید می‌آید. هنگام پر کردن دندان‌ ها، سه روش عمده مورد استفاده قرار می‌گیرد: پر کردن با متد کامپوزیتی، پر کردن با مواد سفیدرنگ و پر کردن با آمالگام. هر کدام از این روش‌ ها ویژگی‌ها و مزایا و معایبی دارند؛ مثلاً مواد کامپوزیتی زیبایی بیشتری دارند در حالی که آمالگام بسیار قوی‌تر است. اما در هر صورت، در ابتدا دندان کودک بی‌حس می‌شود و سپس پر کردن انجام می‌شود. این فرآیند در کل سریع و بدون درد است.

 

عصب کشی دندان کودکان:

 

در صورتی که کودک دچار درد دندان شده و هیچ دارویی تاثیری بر آن نداشته باشد، عصب کشی دندان به عنوان یک راه حل مورد استفاده قرار می گیرد. این روش عمدتا در مواقعی کاربرد دارد که دندان شیری آسیب دیده باشد یا پوسیدگی به حدی پیش رفته باشد که به ریشه دندان نفوذ کرده باشد. هدف اصلی از عصب کشی دندان شیری، حفظ دندان، استخوان و بافت لثه اطراف آن است. در این روش، منطقه دندان و اطراف آن به طور موضعی بی حس می شود تا کودک در حین درمان کمترین دردی را احساس نکند. یکی از مزایای این روش این است که نیازی به جراحی دندان ندارد، بنابراین بعد از عصب کشی کودک می تواند به طور معمول مراقبت های دندانی خود، مانند مسواک زدن و نخ کشیدن، را انجام دهد.

 

درمان دندانپزشکی کودکان با بیهوشی و آرام بخشی:

 

یکی دیگر از خدمات دندانپزشکی کودکان درمان تحت بیهوشی و آرامبخش می باشد. پزشک ممکن است برای جلوگیری از استرس و ترس کودک از بیهوشی استفاده کند. از دیگر مواردی که پزشک درمان دندان را با بیهوشی و آرام بخش انجام می دهد سن کم، ناتوانی‌های جسمی و ذهنی و یا اضطراب‌های شدید است.

 

کشیدن دندان شیری کودک:

 

کشیدن دندان شیری کودک در اکثر موارد بدون درد و ناراحتی انجام می‌شود. با این حال، برای کودکان ممکن است ترسناک باشد زیرا نمی‌دانند چه اتفاقی می‌افتد و اغلب از تحمل درد نگرانند. بعد از کشیدن دندان شیری، باید مراقبت‌های لازم را انجام داد. مثلاً، باید حداقل به مدت ۳۰ دقیقه گاز استریل را در ناحیه دندان کشیده شده قرار داد و فشار داد، اما کودک نباید گاز را بجوید. همچنین گاز استریل نباید قبل از ۳۰ دقیقه برداشته شود زیرا ممکن است باعث باز شدن لخته خونی شود. همچنین کودک نباید تف کند زیرا این می‌تواند خونریزی را افزایش دهد. در کل، بزاق زیادی که همراه با اندکی خون ظاهر می‌شود، ممکن است نگرانی را به وجود آورد، اما نباید نگران باشید زیرا معمولاً این مقدار خون طبیعی است.

 

ارتودنسی دندان کودکان:

 

ارتودنسی دندان کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا نحوه مراقبت از دندان‌های شیری در سنین کودکی تاثیر زیادی بر روی رویش دندان‌های دائمی دارد. بنابراین، برای داشتن دندان‌های سالم و خوش‌فرم در آینده، کودکان باید به صورت منظم به دندانپزشک مراجعه کنند. در صورت وجود مشکلات مانند کج بودن دندان‌ها یا عدم هماهنگی در تراز آن‌ها، دندانپزشک می‌تواند اقداماتی را برای رفع آن‌ها انجام دهد. بهتر است این مشکلات دندانی در زمانی که کودک هنوز در دوران رشد است، مورد توجه قرار گیرند زیرا پس از بالغ شدن کودک، پروسه‌های درمانی ارتودنسی ممکن است طولانی تر و پرهزینه تر شود.

نصب فضا نگهدار دندان در کودکان:

 

نصب فضا نگهدار در دهان کودکان از مواردی است که توسط دندانپزشکان برای حفظ فضای دندان های کشیده شده و جلوگیری از حرکت ناخواسته دندان های مجاور استفاده می‌شود. این وسیله بیشتر برای کودکانی که دندان های شیری آن‌ها زودتر افتاده و دندان های دائمی‌شان دیرتر رشد کرده استفاده می‌شود. به این ترتیب، تا زمانی که شکاف‌های موجود در دهان کودک با دندان های دائمی پر نشوند، فضا نگهدار به عنوان یک راهکار مؤثر در حفظ سلامت دندان ها مورد توصیه قرار می‌گیرد.

 

عواملی که باعث آسیب رساندن به دندان می شود؟

 

موارد زیر می تواند باعث زدن به دندان شود:

 

 • بیماری های لثه، از جمله ژنژیویت (خفیف) و بیماری پریودنتال کودکان (پیشرفته)
 • وقفه در رشد دندان و سایر ناهنجاری ها، مانند شکاف کام و لب
 • شایع ترین عارضه دندانی پوسیدگی دندان می باشد که کودکان در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • درمان زودهنگام ارتودنسی
 • فرسایش دندان که به آن فرسایش مینای دندان نیز گفته می شود
 • آسیب فیزیکی به صورت ناشی از صدمات تروماتیک، مانند تصادفات رانندگی

 

چه دلایلی باعث پوسیدگی دندان کودکان می شود؟

 

 • رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان کودکان.
 • منتقل شدن بزاق آلوده به دهان کودک.
 • داشتن تغذیه ای نامناسب در مادران زمان بارداری.
 • خوردن بیش از حد شیرینی.
 • داشتن بزاق کمتر از حد معمول.
 • مراجعه نکردن به دکتر دندانپزسکی کودکان در زمان مناسب.
 • ژنیک

 

 

دکتر علی بهزادی : بهترین دندانپزشکی کودکان در اصفهان

 

اگر به دنبال یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در اصفهان هستید ما به شما دکتر علی بهزادی  را معرفی می کنیم. دکتر علی بهزادی دوره دندانپزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پشت سر گذاشته و بعد از گذراندن دوره تخصص دندانپزشکی کودک و نوجوان در دانشگاه آزاد اصفهان، مدرک بورد (دانشنامه)  تخصصی در رشته دندانپزشکی کودک و نوجوان کسب کرده اند. تمام تلاش دکتر علی بهزادی و تیم درمانی ایشان ارائه با کیفیت ترین درمان، در کنار ایجاد یک خاطره خوب درمانی برای کودکان عزیز است. از سری خدمات مطب دکتر علی بهزادی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 • درمان تحت ارامبخشی و بیهوشی
 • فلورایدتراپی دندان کودکان
 • پر کردن دندان کودکان
 • روکش دندان کودکان
 • فیشور سیلانت کودکان
 • ارتودنسی دندان کودکان
 • عصب کشی دندان کودکان
 • درمان های اورژانسی
 • ترمیم دندان
 • درمان های پیشگیری
 • درمان ناهنجاری فک و دندان
 • کنترل عفونت در درمان دندانپزشکی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهسا
مهسا
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من پیش دکتر علی بهزادی رفتم برای فرزند و واقعا یکی از بهترین دندانپزشکی کودکان در اصفهان هستند.
بسیار دکتر مهربون و خوش برخوردی بودند

مشاوره و خدمات مالی در کشور سوئد

خرید نهال آلبالو محلی

مقایسه پراپ تریدینگ ایرانی

زيرنويس

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

سم سوسک کش ریپلزال

جوراب واریس پا

داود یوسفی

خرید ویلا تهراندشت

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

سپهر سیفی

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

اسپرسو فوری

خرید اسباب بازی

فروش سیم خاردار،فنس،گابیون ،توری مرغی با قیمت عمده

گن بعد از جراحی

خرید تور استانبول

میز ناهار خوری چی بخرم؟

رمان های نیلوفر قائمی فر

رمان خدمتکار اجباری

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

دانلود کتاب انگلیسی

خرده فروشی برق

قرارداد دوجانبه برق

تولید فیلم استرچ

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

دستگاه تزریق پلاستیک

محدوده خبر

خرید فالوور واقعی

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

طب سنتی

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر