کد خبر : 153853
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 آذر 1400 - 17:44

ظهور یک فرآیند است/ سیل مهربانی ادامه یابد

ظهور یک فرآیند است/ سیل مهربانی ادامه یابد

امام جمعه مشهد با اشاره مشکلات مردم در پی وقوع سیل در کشور، گفت: مردم و مسئولان باید توجه کنند که سیلِ مهربانی و محبتی که به راه افتاده است مانند سیلِ آب پس از مدتی تمام نشود؛ این سیل مهربانی و خدمت باید حتماً ادامه داشته باشد. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، آیت‌الله سیداحمد

ظهور یک فرآیند است/ سیل مهربانی ادامه یابد
امام جمعه مشهد با اشاره مشکلات مردم در پی وقوع سیل در کشور، گفت: مردم و مسئولان باید توجه کنند که سیلِ مهربانی و محبتی که به راه افتاده است مانند سیلِ آب پس از مدتی تمام نشود؛ این سیل مهربانی و خدمت باید حتماً ادامه داشته باشد.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تبریک نیمه شعبان و سال‌روز میلاد امام زمان(عج) و ضمن دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور در اجتماع عظیم منتظران ظهور، اظهار کرد: هر  سالی که می‌گذرد و هر نیمه شعبانی که می‌رسد، در حقیقت فراز دیگری از مسئله ظهور و فرج امام زمان(ع) برای ما باز می‌شود.
وی با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فضای دیگری از مسئله ظهور را برای ما گشودند، ادامه داد: ظهور امام زمان(ع) یک حادثه نیست. دشمنان ما این‌گونه فکر و خیال می‌کنند که مردم منتظر یک حادثه‌اند. ما منتظر حادثه نیستیم که فکر کنیم حادثه‌ای اتفاق خواهد افتاد و وجود اقدس امام زمان ظهور کنند و دنیا را پر از عدل و داد کنند؛ نه، این‌گونه نبوده و ظهور امام زمان(ع) یک حادثه نیست. اگر ظهور امام زمان(ع) حادثه بود –آن هم حادثه‌ای مربوط به خدا- تاکنون اتفاق افتاده بود.
علم‌الهدی با تأکید بر این‌که «ظهور امام زمان(ع) یک فرآیند است که از جایی شروع شده و به ظهور ختم می‌شود»، تصریح کرد: این واقعیتی است که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب برای ما روشن کردند که باید یک فرآیند طی شود تا به ظهور امام زمان(ع) برسد.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه برای این فرآیند پنج مرحله مشخص کردند؛ مرحله اول انقلاب اسلامی بود که رخ داد و به پیروزی هم رسید، مرحله دوم نظام اسلامی بود که تشکیل شد، مرحله سوم دولت اسلامی و مرحله چهارم جامعه اسلامی  است که رسالت ما در چهل سال دوم انقلاب است.
امام جمعه مشهد افزود: در چهل سال اول انقلاب، انقلاب به پیروزی رسید و از انقلاب پاسداری، نگهبانی و نگهداری کردیم و نظام اسلامی را تشکیل دادیم و پای آن ایستادیم و چهل سال تمام شد.
وی با بیان این‌که «چهل سال دوم انقلاب مرحله دولت اسلامی است و ما باید دولت اسلامی را تشکیل دهیم»، گفت: ما باید طالب دولت اسلامی باشیم و در همه انتخابات‌ها و گزینش‌ها باید سعی کنیم عناصر و عواملی روی کار بیایند که دولت اسلامی تشکیل دهند و دولت اسلامی را ما باید ایجاد کنیم.
علم‌الهدی با اشاره به این‌که «جامعه اسلامی را هم ما باید تشکیل دهیم»، بیان کرد: جامعه اسلامی نمونه جوامع موجود در جهان نیست. جوامعی که امروز در دنیا در شکل اروپایی و آمریکایی وجود دارد، اصلاً جامعه انسانی نیست، بلکه جامعه درندگی و جامعه دزدی است و جامعه اسلامی را ما باید تشکیل دهیم.
وی ادامه داد: خوش‌بختانه در این راه قدم‌هایی برداشته شد. حادثه سیل آمد و در این حادثه سیل پیشاپیش تمام جوانان، مقام معظم رهبری چند ماه قبل از حادثه سیل به جوانان گفتند که جلودار گام دوم انقلاب جوانان هستند. سیل پیش آمد و ما نمودار تشکیل جامعه اسلامی را در این سیل دیدیم که جلودار آن جوانان هستند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی عنوان کرد: اگر تمام برنامه‌هایی که در قضیه سیل اتفاق افتاد را جمع‌آوری کنیم و به رخ مردم دنیا بکشیم، در روی کره زمین هیچ ملت و مردمی این نقشه‌ها، برنامه‌ها و منظره‌ها را حتی در میان اجداد و نیاکان و تاریخ ملت خود سراغ ندارند که ما خوش‌بختانه در این سیل با چشم خودمان دیدیم.
وی افزود: طلبه، یعنی سرباز امام زمان(ع) و در جریان این سیل ۶ هزار طلبه‌ی جوان در گل‌ولای بودند و به مردم کمک می‌کردند. در برخی قدم‌هایی که در نجات انسان‌های آسیب‌دیده و تمیز کردن خانه‌ها برداشته شد، جوانان کارهایی کردند که در خانه و خانواده خود نمی‌کنند. این، نمایش تشکیل جامعه اسلامی است و جامعه اسلامی یعنی این و شما با چشم خودتان این منظره‌ها را دید، اما قضیه سیل عمیق‌تر از این حرف‌هاست و تمام نشده است. نباید این‌گونه باشد که حادثه‌ای اتفاق بیفتد و ما راه بیفتیم و یک سیل مهربانی و سیل خدمت پشت سیل بیاید و بعد همان‌گونه که آب‌های سیل تمام می‌شود؛ آب‌های مهربانی و خدمت هم تمام شوند.
علم‌الهدی با اشاره به بازدید خود از مناطق سیل‌زده خراسان رضوی، گفت: خانواده‌هایی هستند که فقط لباس‌های تنشان مانده و هیچ چیز ندارند. این‌ها خانه و زندگی، اسباب و لوازم، فرش و اساس، لباس و پوشاک می‌خواهند. همه سرمایه‌هایشان از بین رفته و صفر شده است. آیا زندگی این افراد باید این‌گونه بماند؟ فرد میان‌سالی که تمام سرمایه یک عمر زندگی او یک کامیون بوده و از بین رفته است، همان عمر دیگر از سر نیست و این فرد از کجا برای خود زندگی و سرمایه درست کند؟
وی یادآور شد: مردم و مسئولان باید توجه کنند که سیل مهربانی و محبتی که به راه افتاده است مانند سیل آب پس از مدتی تمام نشود. این سیل مهربانی و خدمت باید حتماً ادامه داشته باشد. مخصوصاً مسئولان باید با عمق بیش‌تری به آن برسند، چراکه هنگامی بررسی می‌شود خیلی راه‌ها و امکاناتی بود که مردم ما به این بلاها دچار نشوند و اگر قبلاً برنامه‌ها اجرا می‌شد این مشکلات به سر ما نمی‌آمد، اما در عین حال هم‌اکنون حادثه آمده و مردم آسیب دیدند و باید پیگیری کنیم.
امام جمعه مشهد گفت: سیل مسئله همه است و همه باید به کمک مردم برسند و تا امروز هم همه رسیده‌اند،  یعنی آنچه که ما در این عرصه‌ها نگاه می‌کنیم حضور جوانان خدمت‌گذار و نیروهای مردمی که هیچ مسئولیت و تکلیفی نداشتند بیش‌تر از افرادی است مکلف بودند و مسئولیت داشتند و این باید حتماً ادامه پیدا کند.
وی اضافه کرد: پس از تشکیل جامعه اسلامی مرحله پنجم یعنی تمدن اسلامی است که اگر چهار مرحله را طی کرده و به مرحله پنجم برسیم، هدایت و اداره تمدن اسلامی در دست وجود مقدس امام زمان(ع) است و آن وقت حضرت ظاهر می‌شود. ظهور امام زمان این فرآیند را دارد که دو مرحله از آن را طی کرده‌ایم و دو مرحله آن مانده است که باید با همت و قدرت طی کنیم و هنگامی که به مرحله پنجم برسیم وجود اقدس  آقا امام زمان(ع) تشریف می‌آورند و اداره تمدن اسلامی را به دست می‌گیرند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فلت تی ئی
رشته آش
کاکتوسو
شکرو
رب فود
بیبی لازم
آی شیکر
کرم ارده
آجیل کار
تایپیستو
رب گوجه
آنلاین ناتس
لوتوس کود
آی روغن
گزدار

خرید رپورتاژ آگهی