کد خبر : 6173
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1400 - 21:46

رشد توقفی دانش آموزان مقطع اول ابتدایی در سال تحصیلی جدید

رشد توقفی دانش آموزان مقطع اول ابتدایی در سال تحصیلی جدید

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر مطرح کرد: بسیاری از خانواده‌ها سال گذشته از ترس بیماری کرونا فرزندان خود را در کلاس اول ابتدایی ثبت نام نکردند و این بچه‌ها امسال به مدرسه می‌روند بنابراین در سال تحصیلی جدید شاهد رشد توقفی دانش آموزان این مقطع هم در ملایر و هم در دیگر شهرهای برخوردار

رشد توقفی دانش آموزان مقطع اول ابتدایی در سال تحصیلی جدید

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر مطرح کرد: بسیاری از خانواده‌ها سال گذشته از ترس بیماری کرونا فرزندان خود را در کلاس اول ابتدایی ثبت نام نکردند و این بچه‌ها امسال به مدرسه می‌روند بنابراین در سال تحصیلی جدید شاهد رشد توقفی دانش آموزان این مقطع هم در ملایر و هم در دیگر شهرهای برخوردار خواهیم بود.

محمد رضا بشری روز دوشنبه ۱۸ مرداد ماه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز و هفته خبرنگار و یاد و خاطره شهید محمود صارمی و دو خبرنگار فقید حوزه محیط زیست اظهار کرد: طی ۱۰۰ سال گذشته جامعه با چنین تعطیلی در حوزه تعلیم و تربیت مواجه نبوده است و تعطیلی‌های آموزشی تنها محدود به چند روز و به دلایلی از جمله سیل، زلزله، آلودگی هوا یا جنگ بوده است.
بشری با بیان اینکه کشور ما نیز مانند دیگر کشورها از ابتدای بهمن ماه سال ۹۸ با پدیده منحوس بیماری کرونا مواجه شد، گفت: یکی از مهم‌ترین اثرات بیماری کرونا بر جامعه بشری، تعطیلی آموزش‌های حضوری در حوزه تعلیم و تربیت بود که برخی کشورها مانند دانمارک با تعطیلی ۲۰ روزه و کشورهای دیگری مانند کاستاریکا با تعطیلی ۱۸۰ روزه مواجه شدند.
وی ادامه داد: پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از این تعطیلی‌های آموزشی، یک پیام رسان داخلی به دستان توانمند معلمان به نام شبکه شاد راه اندازی شد که در ابتدا کاستی‌هایی داشت اما به مرور زمان و با تلاش همکاران در سطح کشور و تکیه بر علم و دانش داخل، این کاستی‌ها برطرف و شبکه شاد بعنوان شبکه‌ای مهم و تاثیرگذار در حوزه آموزش و پرورش معرفی شد.
بشری با اشاره به اینکه تاکنون ۲۱ میلیارد پیام در این شبکه رد و بدل شده است، تصریح کرد: در روزهای اول دانش آموزان به اجبار به برخی شبکه‌های خارجی و پیام رسان‌های دیگر برای آموزش متوسل شدند اما در حال حاضر شبکه شاد بعنوان یک ابر شبکه در سطح کشور فعالیت می‌کند.
وی بیان کرد: ضمن احترام به تمامی مشاغل و جایگاه‌ها، جایگاه تعلیم و تربیت یک جایگاه والا است و با توجه به اینکه مهم‌ترین امانت مردم یعنی دانش آموزان به ما سپرده شده است باید بتوانیم با برنامه ریزی و بر اساس سند تحول بنیادین در شرایط بیماری کرونا، وضعیت آموزش و پرورش را مدیریت کنیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر به ۴۰ هزار دانش آموز این شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به فراهم نبودن زیر ساخت های آموزش مجازی در تمامی نقاط کشور از جمله روستاها و نیز عدم آشنایی حدود ۶۷ درصد فرهنگیان با فضای آموزش مجازی، مجازی شدن تمامی زیر ساخت‌های آموزشی با شیب تند و به یکباره امکان پذیر نبود.
۸۹ درصد دانش آموزان متقاضی بازگشایی مدارس
بشری با تاکید بر اینکه کتب درسی دانش آموزان بر اساس آموزش‌های حضوری تدوین شده بود، گفت: امروز حدود ۸۹ درصد دانش آموزان و نیز فرهنگیان متقاضی بازگشت به فضای آموزش حضوری هستند چرا که علاوه بر اینکه فضای مجازی نیازمند توان بیشتر است، تولید محتوای آموزشی متناسب با فضای مجازی نیز مشکل ساز است.
وی اضافه کرد: در آموزش مجازی به حوزه پرورشی و تربیت دانش آموزان بعنوان آینده سازان کشور، کمتر پرداخته شد که یکی از آسیب‌های این نوع آموزش بود.
بشری آموزش و پرورش ملایر را بعنوان یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین دستگاه‌های متولی تعلیم و تربیت در شهرستان دانست و افزود: آموزش و پرورش شهرستان ملایر ۲۲ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی، ۹ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در مقطع اول متوسطه و ۸ هزار دانش آموز در مقطع دوم متوسطه دارد.
وی از رشد توقفی دانش آموزان در مقطع اول ابتدایی در شهرستان ملایر و نیز در دیگر نقاط کشور خبر داد و مطرح کرد: بسیاری از خانواده‌ها سال گذشته از ترس بیماری کرونا فرزندان خود را در کلاس اول ابتدایی ثبت نام نکردند و این بچه‌ها امسال به مدرسه می‌روند بنابراین در سال تحصیلی جدید شاهد رشد توقفی دانش آموزان این مقطع هم در ملایر و هم در دیگر شهرهای برخوردار خواهیم بود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر با بیان اینکه هیچ نهادی به اندازه آموزش و پرورش از شیوع بیماری کرونا تاثیر نپذیرفت، ادامه داد: امسال در شهرستان ملایر ۳ هزار و ۹۰۰ تولید محتوای آموزشی و بارگذاری آنها در شبکه شاد را داشتیم. همچنین برگزاری جشنواره زیبا نویسی و تهیه بسته‌های آموزشی و نیز برگزاری جشنواره دست سازی های آموزشی و بازی در مقطع ابتدایی از دیگر اقدامات آموزش و پرورش شهرستان ملایر در سال تحصیلی گذشته بوده است.
بشری از کسب ۱۰ رتبه برتر شهرستانی و ۱۵ رتبه برتر استانی در جشنواره تولید محتوای الکترونیکی رشد خبر داد و گفت: توزیع ۱۱۵۰ درسنامه آموزشی بین دانش آموزان محروم، کسب ۳ رتبه برتر کشوری در حوزه تولید محتوا و کسب رتبه نخست گروه‌های آموزشی در استان از جمله دستاوردهای حوزه آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان بوده است.
وی ضمن اشاره به وجود ۵۸ درصدی دانش آموزان ملایر در مقطع دوم رشته‌های تحصیلی نظری و ۴۲ درصدی دانش آموزان در رشته تحصیلی فنی و حرفه‌ای و کار و دانش (فحک)، اظهار داشت: در دوره متوسطه تعدادی وبینار با همکاری دانشگاه علامه مجلسی و نیز دانشگاه بوعلی همدان برگزار شده است.
بشری به تاثیر ۳۰ درصدی نتایج امتحانات پایه دوازدهم در قبولی دانشگاه‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: کسب رتبه دوم استانی در برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه دوزادهم با دو هزار و ۹۰۰ دانش آموز این مقطع، کسب سه رتبه برتر کشوری و ۱۵ رتبه برتر استانی در جشنواره خوارزمی، کسب چهار رتبه برتر کشوری در آزمون سفیران سلامت و کسب ۱۲ رتبه کشوری و ۱۰۵ رتبه استانی در مسابقات فرهنگی و هنری از دیگر افتخارات آموزش و پرورش شهرستان ملایر در سال تحصیلی گذشته است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر از وجود سه هزار فرهنگی شاغل و چهار هزار بازنشسته در شهر ملایر خبر داد و یادآور شد: با توجه به افزایش تعداد بازنشستگان نسبت به روند عادی، در تلاش هستیم تا تعدادی از این همکاران را به گردونه آموزش و پرورش بصورت نیروی حق التدریسی بازگردانیم.
وی با بیان اینکه بیشترین کمبود نیرو در مقطع ابتدایی است، اضافه کرد: در پنج ماهه اول امسال مدت توقف دریافت وام فرهنگیان را از ۶ ماه به ۴ ماه کاهش دادیم. همچنین تجهیز درمانگاه فرهنگیان، پیگیری روند تکمیل دو آموزشگاه در سطح شهر و پیگیری روند تکمیل استخر فرهنگیان از دیگر اقدامات در دست اجرا است.
بشری به ضرورت اقناع سازی خانواده‌ها برای بازگشایی مدارس و آموزش حضوری در سال تحصیلی پیش رو تاکید و اظهار کرد: با واکسیناسیون ۸۰ درصدی معلمان و آماده سازی مدارس و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی خانواده‌ها هیچ نگرانی برای بازگشایی مدارس نداشته باشند.
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اعلام حریق آریاک

ظروف یکبارمصرف گیاهی

اهنگ و فال هوش مصنوعی

تجهیزات آتش نشانی ساختمان

خرید صندلی پزشکی

خرید عمده لباس

مبل راحتی

آراد برندینگ

ناهار خوری

خريد بک لينک

تعمیر جک پارکینگ

خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه

پراپ

امداد خودرو همدان

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

صندلی اداری

زيرنويس

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر