کد خبر : 202564
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 مهر 1401 - 13:01

راهنمای دریافت ویزای سوئیس

راهنمای دریافت ویزای سوئیس

سوئیس از ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ محدودیت های مربوط به بیماری کرونا جهت سفر به کشور سوئیس را لغو کرده است. این محدودیت ها که باید هر مسافر هنگام درخواست ویزا آن را ارائه می داد شامل انجام تست منفی کرونا و ارائه کارت واکسن بود. متقاضیان می توانند انواع ویزای سوئیس را درخواست بدهند ولی

سوئیس از ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ محدودیت های مربوط به بیماری کرونا جهت سفر به کشور سوئیس را لغو کرده است. این محدودیت ها که باید هر مسافر هنگام درخواست ویزا آن را ارائه می داد شامل انجام تست منفی کرونا و ارائه کارت واکسن بود. متقاضیان می توانند انواع ویزای سوئیس را درخواست بدهند ولی دو نوع ویزای توریستی و کاری از پر متقاضی ترین ویزاهای این کشور است. سفارت خانه های کشورهای حوزه شینگن شرایط سختی را برای ویزای ایرانیان اتخاذ می کنند از این رو متقاضی باید در همراه داشتن تمام مدارک بدون نقص دقت لازم را داشته باشد. برای دریافت ویزای سوئیس نیازی به انجام مصاحبه نمی باشد و فقط برآیند انگشت نگاری و تحویل مدارک انجام می شود. در این مقاله جهت دریافت ویزای سوئیس راهنمایی کاملی آورده ایم.

C:\Users\Amin Babazadeh\Documents\ویزای-یونان.jpg

شرایط گرفتن ویزای سوئیس

هرفرد متقاضی اخذ ویزای کشور سوئیس باید واجد شرایط مشخصی باشد تا بتواند بدون مشکل و به سرعت ویزای این کشور را دریافت کند. در ادامه چند شرط مهم برای دریافت ویزای سوئیس را شرح می دهیم.

۱. تاریخچه سفر: یکی از مهم ترین شروط اخذ ویزای سوئیس داشتن تاریخچه سفر معتبر است؛ برای مثال داشتن ویزای کشورهایی نظیر چین یا سنگاپور.

۲. گردش حساب: داشتن گردش حساب مربوط به سه ماه اخیر مانده به تاریخ سفر به سوئیس که تعداد تراکنش های آن بالا باشد شرط دیگر دریافت ویزای این کشور است.

۳. ارائه تمکن مالی: هر متقاضی برای رفتن به سوئیس و پرداخت هزینه های درخواست ویزا باید مبلغی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در حساب خود داشته باشد. مبلغ ذکر شده در گواهی تمکن مالی باید به یورو بیان شود و به مهر و امضا مسئول شعبه برسد.

۴. گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی: ارائه چنین گواهی افسران ویزا را قانع می کند که متقاضی به کشور مادری خود وابستگی داشته و بعد از اتمام سفر به کشور خود بر می گردد.

۵. ارائه دعوت نامه از طرف دوستان یا محل کار: متقاضی می تواند از طرف یکی از اعضای خانواده و وابستگان خود یا شرکتی فعال در سوئیس دعوتنامه دریافت کند. اطلاعات موجود در دعوتنامه شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد و تابعیت شخص دعوت کننده و تاریخ دقیق اقامت مسافر است. 

تعیین وقت سفارت کشور سوئیس

فرآیند تعیین وقت سفارت در ایران و خدمات مربوط به اخذ ویزا بر عهده شرکت گلوبال vfs است. مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت سوئیس شامل نام و نام خانوادگی مطابق پاسپورت، شماره پاسپورت و شماره تماس متقاضی به همراه اسکن و یا عکس واضح پاسپورت است. همه این مدارک باید به دفتر کارگزار vfs ارسال شود. پس از گذشت دو هفته از  ارسال درخواست وقت سفارت باید به صوت حضوری به دفتر گلوبال vfs مراجعه کرد. آدرس این شرکت واقع در تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم است. روزهای پاسخگویی شرکت گلوبال vfs،یکشنبه ها تا پنجشنبه ها از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۷ بعد از ظهر می باشد.

مدت جوابدهی به درخواست ویزای سوئیس

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای سوئیس معمولا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از مراجعه به دفتر کارگزاری کشور سوئیس است. برای دریافت جواب ویزا باید متقاضی به صورت حضوری و به همراه داشتن رسید درخواست ویزا و کارت شناسایی به گلوبال vfs مراجعه نماید. همچنین سفارت سوئیس در تهران به آدرس الهیه، خیابان بوستان، خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن، پلاک ۱۳ واقع شده است که برای ادامه فرآیند درخواست ویزا باید به این مرکز مراجعه کرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئیس

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کشور سوئیس نیازی به تایید از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد؛ فقط کافی است این اسناد و مدارک توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده و مهر و امضای این موسسه بر روی آن ها زده شود.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای سوئیس
 • رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
 • ارائه گذرنامه فعلی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی متقاضی
 • دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵ که متقاضی در سال جاری گرفته است.
 • ارائه دعوت نامه معتبر در صورت وجود 
 • گواهی اشتغال به کار در صورت کارمند بودن متقاضی
 • گواهی گردش حساب ۳ ماهه اخیر
 • ارائه گواهی تمکن مالی به یورو با مبلغ مشخص
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی متقاضی به زبان انگلیسی
 • ارائه اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

هزینه دریافت ویزای سوئیس

در مراحل درخواست ویزای سوئیس از متقاضی هزینه های مختلفی بابت ارائه خدماتی نظیر تکمیل فرم شینگن سوئیس، بیمه مسافرتی، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل دریافت می شود. چون این هزینه ها به یورو محاسبه می شود باید متقاضی مبلغ ۴۰۰ یورو به صورت نقد یا در کارت بانکی خود داشته باشد.

علل ریجکت ویزای سوئیس

همان طور که گفتیم مهم ترین شرط پذیرش درخواست و صدور ویزای سوئیس داشتن تاریخچه سفر مناسب برای متقاضی است؛ همچنین این موضوع نیز یکی از دلایل ریجکت ویزای این کشور می باشد. 

 • نداشتن توان مالی بالا جهت پرداخت هزینه‌های اقامت در سوئیس
 • ارائه مدارک غیرواقعی و یا جعلی توسط متقاضی به سفارت
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر به سفارت کشور سوئیس
 • عدم توانایی متقاضی برای متقاعد کردن افسر ویزا سوئیس از هدف سفر به سوئیس

نحوه رفع ریجکت و اعتراض به رد ویزای سوئیس 

راهی برای رفع ریجکت ویزا وجود ندارد و فقط متقاضی برای اعتراض به رد ویزا می تواند نامه ای را به افسران ویزای سوئیس بنویسد و به صورت حضوری به سفارت کشور سوئیس تحویل دهد یا اینکه در قالب ایمیل نامه خود را به سفارت این کشور ارسال نماید. متقاضی می تواند بعد از بر طرف کردن نواقص و مشکلات پرونده و با گذشت ۹۰ روز از تاریخ ریجکت درخواست ویزا، مجددا درخواست ویزای سوئیس را به سفارت این کشور ارائه دهد. 

انواع ویزای سوئیس

این کشور با توجه به هدف سفر متقاضی ویزای های مختلفی را صادر می کند که از مهم ترین این ویزاها می توان به ویزای تحصیلی، ویزای توریستی و ویزای کاری اشاره کرد. با ویزای توریستی مسافران می توانند در هر شش ماه حدود ۹۰ روز در این کشور اقامت کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی، متقاضی باید از سوی مدرسه یا دانشگاهی معتبر دعوتنامه دریافت کند و بعد از اتمام تحصیلات در صورت نداشتن شغل از کشور سوئیس خارج شود. جهت دریافت ویزای کار سوئیس متقاضی باید دعوتنامه از سوی کارفرما ارائه دهد و در متن دعوتنامه باید عنوان شغل و آدرس محل کار و مشخصات متقاضی و کارفرما درج شده باشد.

جمع بندی

اخذ ویزای سوئیس برای ایرانیان سخت گیرانه نیست و آن ها می توانند با ارائه مدارک معتبر و داشتن شرایط لازم اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

خرید رپورتاژ آگهی