کد خبر : 425
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 مرداد 1400 - 13:14

تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تهران در بخش بهداشت تا پایان سال

تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تهران در بخش بهداشت تا پایان سال

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تکمیل تمامی پروژه های نیمه تمام استان در بخش بهداشت تا پایان سال جاری خبر داد. به گزارش ایسنا، مسعود شفیعی در نشست خبری امروز چهارشنبه در تشریح عملکرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال ۱۳۹۴ شکل گرفت.

تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تهران در بخش بهداشت تا پایان سال

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تکمیل تمامی پروژه های نیمه تمام استان در بخش بهداشت تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، مسعود شفیعی در نشست خبری امروز چهارشنبه در تشریح عملکرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال ۱۳۹۴ شکل گرفت. در حقیقت دولت یازدهم در بدو شروع فعالیت خود تشکیل این سازمان را در دستور کار قرار داد و نهایتا این سازمان شکل گرفت.
وی افزود: فعالیت های این سازمان در حوزه امور علمی، فرهنگی و آموزشی قابل مشاهده و ارزیابی است به شکلی که طی هفت سال گذشته تعداد زیادی از پروژه های بیمارستانی همچون بیمارستان ملارد که به اتمام رسیده و تنها بخش کوچکی از تکمیل تجهیزات آن باقی مانده به همراه بیمارستان های شهریار، قدس، فیروزآبادی، امام حسین (ع) در بهارستان و… در همین مدت تکمیل شده است.
در هشت سال گذشته بیش از ۳۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران افزوده شده است
وی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی ایران در استان تهران افزایش تخت بیمارستانی نداشتیم اما ظرف مدت هشت سال گذشته بیش از ۳۰۰۰ تخت بیمارستانی در استان تهران افزوده شده است که بی تردید اگر این مهم محقق نمی شد در شرایط کرونایی با وضعیت بسیار سخت تری مواجه می بودیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به اقدامات انجام شده در حوزه ورزش استان تهران اشاره کرد و افزود: در شهرستان های استان تهران در دوره هشت ساله گذشته استادیوم ها و مکان های ورزشی بسیاری به بهره برداری رسیده و همچنین پایگاه های سلامت در استان تهران افزایش پیدا کرده است. بی تردید کلیه پروژه های نیمه تمام در بخش بهداشت تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید هر چند که هنوز با میانگین سرانه های کشوری، استان تهران فاصله دارد و قطعا تأمین آن برای رسیدن به سرانه های کشوری همت ملی را می طلبد.
وی افزود: در حوزه مدارس شاهد بهره برداری از مدارس در سطح استان تهران بوده ایم. همچنین طرح زیربنایی-تولیدی بسیاری اجرا شد که از جمله آن می توان به طرح «کاداس» اشاره کرد که طرحی کلیدی در جهت جلوگیری از زمین خواری، کوه خواری و تثبیت مالکیت و جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی قلمداد می شود. در مسیر اجرای این طرح برای اراضی که در اختیار دولت بوده همچون جنگل ها سند مالکیت صادر شده تا به این ترتیب از تعدی به آن ها جلوگیری شود.
۱۲۰۰ هکتار درختکاری در دامنه های جنوبی البرز و تهران
وی ادامه داد: در حوزه آب نیز با تلاش دستگاه های مختلف اقدامات خوبی انجام شده به شکلی که آب شرب شهرستان های غربی استان در شرایطی که در خشکسالی ها با مشکلات بسیاری مواجه می شدند و در شرایط بی ثباتی قرار می گرفتند با علاج بخشی که برای سد لار انجام  و هدررفت آن متوقف شد، می توان در جهت تأمین آب حرکت کرد. همچنین رینگ بزرگ قمر بنی هاشم که برای توزیع آب در سطح استان تهران به ویژه آب های سطحی به بهره برداری رسید گام موثری در حوزه مباحث زیست محیطی و توزیع آب های سطحی به سراسر استان تهران است.
وی تأکید کرد: ۱۲۰۰ هکتار درختکاری در دامنه های جنوبی البرز و در استان تهران اتفاق افتاده است. این حرکت مهم از سال ۹۲ و با تأکیدات مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گرفته و تاکنون ۱۲۰۰ هکتار از درخت کاری های آن انجام شده است.
شفیعی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع تأمین زیرساخت ها در استان تهران اشاره کرد و افزود: تعدادی از شهرک های صنعتی در استان تهران که با تقاضای بسیاری برای استقرار در آن ها روبرو بودند در حوزه زیرساخت های آب و برق با مشکل مواجه بودند که با اقداماتی همچون بازچرخانی آب مشکلات آن ها حل و فصل شد.
وی افزود: ۸۰۰ هکتار از اراضی کشور که عمدتا اراضی ملی هستند در طرح کاداس تحت پوشش قرار گرفتند. از سوی دیگر ۲۶۹۲ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب در تهران تکمیل و ۱۱۴۳ کیلومتر اصلاح شبکه های آبرسانی را داشتیم. در همین ایام پروژه آزادراه تهران-شمال که از مگاپروژه های کشور قلمداد می شود بخشی از آن به بهره برداری رسید. بزرگراه همت نیز به عنوان خط ارتباطی با استان البرز و تسهیل رفت و آمد در این مسیر تکمیل اش در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: در حوزه نظام فنی و اجرایی، استان تهران سهم بالایی را نسبت به سایر استان ها به خود اختصاص داده به شکلی که طی هشت سال گذشته در کل کشور ۴۸ هزار و ۱۶۲ تشخیص صلاحیت پیمانکار انجام شده که از این تعداد حدود ۱۰ هزار تشخیص صلاحیت یعنی معادل ۲۰ درصد کل کشور در استان تهران بوده است. همچنین در حوزه توسعه مدیریت و سرمایه انسانی هشت آزمون استخدامی یکپارچه برگزار شده و تمامی استخدام های پیمانی از طریق آزمون انجام شده است. از سوی دیگر آسیب شناسی ساختار سازمانی نیز در استان تهران در دستور کار قرار گرفته است. شناسایی گلوگاه های فسادخیز در دستگاه های مختلف و توسعه مدیریت و تقویت نظام پاسخ گویی و خدمت رسانی از طریق استقرار میز خدمت در استان تهران دنبال شد. هشت جشنواره شهید رجایی در هشت سال گذشته برگزار شد.
وی تأکید کرد: سرشماری نفوس و مسکن در سال ۹۵ اجرایی شد و برای سرشماری سال ۱۴۰۵ آماده می شویم که عملا این سرشماری دیگر به شکل مراجعه حضوری و صف های سنتی نخواهد بود. سامانه ۲۱۲۱ نیز بخشی از سرشماری ها را انجام می دهد که اقدام بسیار موثری در بهره گیری از ظرفیت های نوین بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تأکید بر لزوم اطلاع رسانی شفاف در خصوص تخصیص بودجه دستگاه های مختلف گفت: قطعا تخصیص بودجه دستگاه های مختلف موضوعی محرمانه نیست و در جهت ارزیابی درست دستگاه ها گام نخست اطلاع رسانی شفاف تخصیص ها و اعتبارات پرداختی است. این اطلاع رسانی باید به صورت لحظه ای انجام شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم به کار گرفته است. بخشی از اعتبارات ما هزینه ای است که تکلیف شده در بخش های هزینه ای براساس پیشرفت فعالیت ها تخصیص پیدا کند اما متأسفانه ابزاری برای این کار وجود ندارد. اعتبار هزینه ای ماهانه به هر دستگاهی پرداخت می شود و موافقت نامه ای در ابتدای سال مبادله می شود اما ما نمی دانیم در داخل دستگاه ها چقدر براساس این موافقت نامه اقدام می شود. سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران نخستین سازمانی بود که هر ماه هر چه هزینه کرده است اعلام می کند و باید این کار در دستگاه های مختلف اتفاق بیفتد. سازمان مدیریت باید دلیل و پشتوانه کارشناسی مناسب برای عملکرد بودجه ای خود داشته باشد. بسیاری از اتفاقاتی که در کشور ما رخ می دهد به دلیل نبود اطلاعات و شفافیت است لذا هیچ راهی جز شفافیت وجود ندارد و دولت باید این کار را از خود شروع کند و همه این موارد نیز باید توسط رسانه ها به عنوان یک مطالبه دنبال شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اعلام حریق آریاک

ظروف یکبارمصرف گیاهی

اهنگ و فال هوش مصنوعی

تجهیزات آتش نشانی ساختمان

خرید صندلی پزشکی

خرید عمده لباس

مبل راحتی

آراد برندینگ

ناهار خوری

خريد بک لينک

تعمیر جک پارکینگ

خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه

پراپ

امداد خودرو همدان

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

صندلی اداری

زيرنويس

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

محدوده خبر

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر