کد خبر : 547
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 مرداد 1400 - 13:48

تهران را ۴۰درصد نسبت به سال ۹۵ارزان تر اداره کردیم/ نقد منصفانه سرلوحه قرار گیرد

تهران را ۴۰درصد نسبت به سال ۹۵ارزان تر اداره کردیم/ نقد منصفانه سرلوحه قرار گیرد

شهردار تهران گفت: ما به قول هایمان عمل کردیم و ثابت کردیم می توان شهر را نفروخت اما آن را اداره کرد. می توان ارزش های شهر را حفظ کرد، اما آن را اداره کرد. می توان شهر را ارزان تر اداره کرد و ما به نسبت قیمت های سال ۹۵ شهر را ۴۰درصد ارزان

تهران را ۴۰درصد نسبت به سال ۹۵ارزان تر اداره کردیم/
نقد منصفانه سرلوحه قرار گیرد

شهردار تهران گفت: ما به قول هایمان عمل کردیم و ثابت کردیم می توان شهر را نفروخت اما آن را اداره کرد. می توان ارزش های شهر را حفظ کرد، اما آن را اداره کرد. می توان شهر را ارزان تر اداره کرد و ما به نسبت قیمت های سال ۹۵ شهر را ۴۰درصد ارزان تر اداره کردیم.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی، شهردار تهران در آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه ۹ – چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰- در جمع خبرنگاران حاضر شد.

در پاسخ به این سوال که پیروز حناچی فکر می کند تاریخ در مورد او چه قضاوتی خواهد کرد؟ شهردار تهران در پاسخ به این سوال تاکید کرد: مرحوم قیصر امین پور شعر معروفی دارد که می گوید: «گاهی چقدر زود دیر می شود!» زمان خیلی سریع گذشت و شرایط ما سخت ترین شرایط دوره معاصر بود. همزمانی تحریم های ظالمانه، شرایط کرونا و تعطیلات اقتصادی ناشی از این دو پدیده شرایط خاصی را در شهرداری تهران به وجود آورده بود. از سوی دیگر قول هایی به مردم داده بودیم که باید آن را اجرا می کردیم. ما به قول هایمان عمل کردیم و ثابت کردیم می توان شهر را نفروخت اما آن را اداره کرد. می توان ارزش های شهر را حفظ کرد، اما آن را اداره کرد. می توان شهر را ارزان تر اداره کرد و ما به نسبت قیمت های سال ۹۵ شهر را ۴۰درصد ارزان تر اداره کردیم.

 

سیاه پوش شدن شهر از عصر روز جمعه 

شهردار تهران درباره ماه محرم و سیاه پوش شدن شهر تهران اظهار کرد: معمولا از زمان شروع سیاه پوش کردن شهر تا زمانی که این موضوع نمود پیدا کند، ۵-۶ روز طول می کشد. سیاه پوش شدن شهر از عصر روز جمعه در برنامه ما بود چرا که نباید فضای شور و شعف را از دست بدهیم. چون ایام عید قربان، عید غدیر، فاصله بین این دو عید و ایام مباهله بود. بعضی از شهرداران زودتر شروع کرده بودند که اعلام کردیم از عصر روز جمعه آمادگی برای ماه محرم آغاز شود.

او با اشاره به این که پیروز حناچی فکر می کند تاریخ در مورد او چه قضاوتی خواهد کرد؟ تاکید کرد: معمولا باید زمان بگذرد تا تاریخ قضاوت کند و جایگاه این دوره در مقایسه با دوره های قبل و بعد مشخص شود.

شیرینی خدمت در حوزه مدیریت شهری

پیروز حناچی افزود: تلاش کردیم که شیوه متفاوتی در اداره شهر به نمایش بگذاریم و این ناشی از آرای مردم بود. میزان مشارکت مردم در پنجمین دوره مدیریت شهری رکورد شکنی بود و باید تاثیرات خودش را می گذاشت. به اعتقاد من در آینده این دوره را می توان با دوره های قبل و بعد مقایسه کرد. مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که پیروز حناچی برای چه موضوعی در شهرداری دلش تنگ می شود؟ گفت: تفاوت عرصه مدیریت شهری و شهرداری با دولت این است که آنچه اراده و برنامه ریزی می شود، خیلی زود به منصه ظهور گذاشته شده و زودتر از دولت و طرح های عمرانی به بهره برداری می رسد. این خدمت در حوزه مدیریت شهری را شیرین می کند.

او ادامه داد: اگر تصمیمات درست و به جا گرفته شده باشد زود تاثیرات آن مشخص می شود و برعکس این موضوع نیز اتفاق می افتد. تلاش کردیم در این دوره با استفاده از حداکثری متخصصان با مبانی نظری روشن، چشم انداز تعریف شده در سندهای بالادستی (طرح جامع و تفصیلی) شهر را به سمت برنامه محور بودن حرکت دهیم و فکر می کنم تا حدود زیادی در این موفق بودیم و امیدواریم مرضیه رضای حق و مردم شریف باشد.

او با اشاره به افتتاح طرح های منطقه ۹ تاکید کرد: تفاوت در طرح های امروز قابل مشاهده بود. به عنوان مثال میدانگاهی که مقابل مسجد علی اکبر در خیابان هاشمی و مجموعه های فرهگی و ورزشی تحت عنوان مجموعه کوثر افتتاح شد از جمله این طرح ها بود. مجموعه کوثر از سال ۸۹ شروع شده بود که خوشبختانه به بهره برداری می رسد.

شهردار تهران گفت: ضمن آن که کارهای اجتماعی که با استفاده از رنگ در سطح شهر شده است نیز متفاوت است. یکی از اقدامات عمرانی این منطقه زیرگذر استاد معین بود. منطقه استاد معین از مناطق بن بست تهران بود که دسترسی به آن دشوار بود اما با این زیرگذر دسترسی به استاد معین را آسان کرد و مهم تر آن که با همکاری نیروهای مسلح و وزارت دفاع قسمت جنوبی استاد معین به سمت جی باز شد.

نیاز به استراحت دارم

شهردار تهران ادامه داد: با نگاه اجتماعی فضای متفاوت تری را در شهر ایجاد کرده است. بخشی از این فضا به محل تفرجگاهی مردم تبدیل شده که در ساعات بعد از ظهر مستقیما مورد استفاده قرار می گیرد و بخش دیگر توسعه قلمروی عمومی است. منطقه ۹ و ۱۰ جزو مناطق پرتراکم و کم خدمات هستند که تلاش های ویژه ای در این دوره برای رفع این نقیصه انجام دادیم.

پیروز حناچی در پاسخ به این سوال که بیش از ۳۰ ماه شهردار تهران بودید. قبل از قبول این مسئولیت فکر چه موضوعی را نمی کردید که در این دو سال اذیت و خسته تان کرد؟ گفت: شهرداری تهران در مقیاس جغرافیایی معین (محدوده استان) یکی از بزرگترین سازمان های اجرایی کشور است. دستگاه دیگری به این عظمت نداریم و به جهت تناسب تشکیلاتی به اندازه ۵ وزارتخانه است. اداره، تاثیرگذاری و تغییر ریل گذاری در شهرداری تهران کار ساده ای نیست. باور مجموعه به این که می توان تغییر ایجاد کرد انرژی زیادی می برد. تلاش کردیم در این دوره این اتفاق  بیافتد.

شهردار در پاسخ به این سوال که پس از شهرداری در کجا مشغول به کار خواهید شد؟ تاکید کرد: من استاد دانشگاه تهران هستم. برمی گردم به دانشگاه چون دوره ای برای بازپروری من است. من از سال ۹۲ مشغول بودم و نیاز به استراحت دارم.

او در پاسخ به این سوال که اگر مدیریت جدید نیاز به تجربیات شما داشته باشد، همکاری می کنید؟ گفت: مطمئنا ذکات علم نشر آن است و ما وظیفه داریم هر کمکی از دستم بر می آید انجام خواهم داد.

۹۰درصد نکته مثبت را با ۱۰ درصد نکته منفی نادیده نگیریم

پیروز حناچی در پاسخ به این سوال که به دور از جایگاه اجتماعی به عنوان شهروند تهران از شهردار آینده تهران چه توقعی دارید؟ تاکید کرد: یکی از نقیصه های کشور ما نقد منصفانه است. هر دوره ای می تواند نقاط مثبت زیادی دارد و ممکن است نقاط ضعف هم داشته باشد. شاید فرق فرنگی ها با ما این است که با دیدن نقاط ضعف کل نقاط مثبت را کنار نمی گذارند.

او ادامه داد: باید فقط نقاط ضعف را کنار بگذاریم و دیگر آن را تکرار نکنیم. فکر می کنم راه آینده این است که نقد منصفانه به یکدیگر داشته باشیم و جوانمردی کنیم. حضرت سیدالشهدا می فرماید: «اگر دین ندارید به آخرت هم اعتقاد ندارید آزاد مرد باشید.» جوانمردی و عیاری آدم را عاقبت به خیر می کند و همه باید در این راه قدم برداریم.

بر اساس گزارش سایت شهر، حناچی گفت: اگر این کار را نکنیم و به واسطه ۱۰ درصد خطا ۹۰درصد اقدامات درست را کنار بگذاریم همیشه درجا خواهیم زد. شاید فرق آنهایی که سریع پیشرفت می کند با ما این است که با نقد منصفانه با هم برخورد می کنند. باید نقاط مثبت را تداوم ببخشیم و اگر نقیصه ای وجود دارد با جوانمردی با آن برخورد کرد. این موضوع مصداق نیاز ندارد به روحیات خودمان که نگاه کنیم به این نقد عادت داریم که با دیدن یک نقیصه کل تجربه را زیر سوال می بریم. در حالی که هر تجربه ای می تواند نقاط مثبت و منفی داشته باشد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره و خدمات مالی در کشور سوئد

خرید نهال آلبالو محلی

مقایسه پراپ تریدینگ ایرانی

زيرنويس

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

سم سوسک کش ریپلزال

جوراب واریس پا

داود یوسفی

خرید ویلا تهراندشت

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

سپهر سیفی

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

اسپرسو فوری

خرید اسباب بازی

فروش سیم خاردار،فنس،گابیون ،توری مرغی با قیمت عمده

گن بعد از جراحی

خرید تور استانبول

میز ناهار خوری چی بخرم؟

رمان های نیلوفر قائمی فر

رمان خدمتکار اجباری

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

دانلود کتاب انگلیسی

خرده فروشی برق

قرارداد دوجانبه برق

تولید فیلم استرچ

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

دستگاه تزریق پلاستیک

محدوده خبر

خرید فالوور واقعی

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

طب سنتی

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر