کد خبر : 210316
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 دی 1402 - 10:56

بهترین زمان کاشت نهال شلیل

بهترین زمان کاشت نهال شلیل

  قطع به یقین فصل درختکاری از اواخر زمستان تا اوایل بهار می‌تواند بهترین زمان کاشت نهال شلیل باشد. در این بازه زمانی به دلیل بیدار شدن زمین از خواب زمستانی، افزایش تدریجی دمای خاک و زمین و همچنین وجود آب و هوای ملایم کاشت نهال شلیل پالیز نهال باعث می‌شود با کمترین تنش‌های محیطی

 

قطع به یقین فصل درختکاری از اواخر زمستان تا اوایل بهار می‌تواند بهترین زمان کاشت نهال شلیل باشد. در این بازه زمانی به دلیل بیدار شدن زمین از خواب زمستانی، افزایش تدریجی دمای خاک و زمین و همچنین وجود آب و هوای ملایم کاشت نهال شلیل پالیز نهال باعث می‌شود با کمترین تنش‌های محیطی و دمایی روبرو شده و رشد و ریشه زایی خود را بهتر آغاز کند.

این نهال به دلیل تفاوت ژنی با هلو از لطافت و ظرافت بیشتری برخوردار بوده به همین دلیل در برابر سرما ممکن است دچار آسیب شود. برای کاشت نهال شلیل باید نهال‌های یک ساله مطابق با اقلیم را خریداری کرد و با کاشت آن در اواخر زمستان اجازه داده تا اوج‌گیری گرما با محیط سازگاری و مطابقت پیدا کند.

برای مهیاسازی بستر کاشت نهال باید خاک گودال غنی از مواد حیاتی، املاح معدنی و عناصر تغذیه‌ای باشد، این نهال بعد از کاشت به آبیاری جهت استقرار بهتر ریشه نیازمند است. به توجه به خود بارور بودن نهال می‌توان در فواصل کاشت ۳ در ۳ یا ۴ در ۴ آنها به صورت مستطیلی یا مربعی کاشت. در فاصله کاشت باید ریشه‌های نهال در کنفی مرطوب پوشانده شده تا از تنش و شوک دمایی و خشکی آن جلوگیری شود. جهت جلوگیری و شکستگی نهال از قیم مناسب استفاده کنید.

نحوه آبیاری درخت شلیل

با توجه به منطقه کاشت نهال، سن و نوع رقم و همچنین نیاز آبی آن نحوه آبیاری درخت شلیل متفاوت است. آبیاری به موقع در فصول میوه دهی جهت افزایش سایز و کیفیت و گوشت میوه بسیار مهم است زیرا ۸۷ درصد از حجم این میوه را آب تشکیل می‌دهد.

در زمان گرده افشانی و شکوفه دهی عدم رعایت آبیاری مناسب و میزان آن می‌تواند موجب عدم تلقیح، ریزش شکوفه‌ها و سقط جنین شود و متقابلاً آبیاری سنگین غرقابی نیز این صدمات را به دنبال خواهد داشت. در فصل رشد میوه آبیاری به موقع می‌تواند باعث افزایش سایز میوه، جلوگیری از ریزش، رنگ گیری مطلوب و ظرفیت سازی برای گوشتی شدن میوه شود.

به طور کلی در فصل تابستان تا عمق یک متری باید خاک مرطوب بوده تا از تنش‌های دمایی و خاکی نهال جلوگیری شود. در ماه تیر و خرداد دور آبیاری با توجه به افزایش تبخیر سطحی و گرمای هوا بیشتر شده و باید مدار آبیاری با توجه به خشکی خاک تنظیم شود. لذا در این زمان آبیاری نهال در فواصل ۲ تا ۳ روز مناسب است.

 

آشنایی با بهترین نهال شلیل

کلیه سرمایه‌گذاری‌ها برای احداث باغ شلیل در جهت آشنایی با بهترین نهال شلیل و کاشت آن برای رسیدن به بالاترین عملکرد رشدی و راندمان تولید است. لذا در این بخش ارقام نهال شلیل پالیز نهال پربار را جهت کاشت معرفی خواهیم کرد.

  • نهال شلیل رد گلد یا همان شلیل شبرنگ با میوه‌ای بیضی شکل و کشیده با پوست یک دست و قرمز رنگ، نهالی پربار با باردهی ۸۰ تن در هکتار است.
  • نهال شلیل مغان رقمی وارداتی، دیرگل و سردسیری باردهی ۶۵ الی ۷۵ تن در هکتار، عمر باردهی ۱۵ سال، با میوه‌ای آبدار و زرد رنگ
  • نهال شلیل شمس نهالی معتدله با باردهی ۶۵ الی ۷۰ تن در هکتار، عمر باردهی ۱۲ سال
  • نهال شلیل سان گلد رقمی دیرگل و سردسیری باردهی ۶۵ تن در هکتار، میوه‌ای آبدار و به رنگ زرد و نارنجی

باردهی نهال شلیل

از جمله شاخصه‌هایی که باعث شده نهال شلیل یکی از گزینه‌های اصلی برای سرمایه‌گذاران توسط باغداران حرفه‌ای باشد میزان باردهی نهال شلیل است. اگرچه این نهال دارای ۱۵۰ گونه است ، اما به طور کلی باردهی این نهال از ۶۰ الی ۹۰ تن در هکتار بوده و از این حیث می‌تواند رقمی بسیار پربار و تجاری محسوب شود. البته ناگفته نماند که فاکتورها و پارامترهای زیادی می‌تواند در میزان باردهی نهال موثر باشد که در بخش زیر به این موارد اشاره می‌شود.

  • انتخاب نهال شلیل مناسب با اقلیم

اگر در فرایند خرید نهال شلیل پالیز نهال انتخابی درست بر مبنای اکوسیستم و آب و هوای منطقه صورت بگیرد نهال با کمترین تنش و کنش تهاجمی ریشه زایی بالایی را خواهد داشت.

  • تغذیه رسانی و قوت خاک

از آنجایی که نهال به صورت ابدی در خاک بستر خود قرار می‌گیرد لذا میزان قدرت، نفوذ پذیری، املاح و عناصر تغذیه موجود در خاک می‌تواند بر فتوسنتز، ریشه زایی و رشد اندام‌های هوایی میوه تاثیرگذار باشد. پس از آنالیز خاک می‌توان متناسب با نیاز نهال و خاک کودهای مناسب جهت افزایش باردهی استفاده کرد.

  • گرده افشانی

با توجه به اینکه نهال‌های شلیل اکثراً خودگرده افزا بوده و توسط باد و زنبورهای عسل این روند صورت می‌گیرد و در صورت عدم توجه به گرده افشانی تولید میوه دچار اختلال شده و باردهی آن بسیار کاهش می‌یابد. پس لازم است نسبت به زمان گرده افشانی و نحوه گردافشانی آن اطلاع دقیق داشت.

  • آبیاری مناسب

آبیاری نهال شلیل پالیز نهال از جمله مهم‌ترین فاکتورها در باردهی نهال است که باعث می‌شود ریشه املاح موجود در خاک را بهتر به اندام‌های هوایی انتقال دهد. باید با توجه به سن نهال، فصل و بازه رشد نسبت به آبیاری آن به درستی اقدام کرد.

  • هرس

هرس از جمله اقداماتی است که با از بین بردن شاخ و برگ‌های اضافه باعث دریافت هرچه بهتر نور باعث فتوسنتز بیشتر و در نتیجه رشد هرچه بهتر نهال و باردهی آن می‌شود.

مرکز خرید نهال شلیل

در مراجعه به مرکز خرید نهال شلیل باید علاوه بر مجوزدار بودن مرکز و اطمینان از اعتبار، حسن سابقه و تعهد آن در قبال نهال عرضه شده، حتماً نسبت به انتخاب صحیح و تطابق نهال با آب و هوا و اقلیم جغرافیایی منطقه کاشت دقت داشته باشید. از جمله مراکز با سابقه و معتبری که در فرایند خرید می‌تواند با مشاوره‌های تخصصی شما را از چالش‌ها و دغدغه‌های ذهنی انتخاب ناسازگار و بی‌کیفیت نهال در امان نگه دارد، نهالستان بزرگ، تخصصی و مجهز پالیز نهال است.

باغداران محترم می‌توانند انواع نهال شلیل پالیز نهال را در این مجموعه با کیفیت و قیمتی بسیار ایده‌آل مشاهده کرده و با کمک تیم مهندسی این مرکز پربارترین، سودآورترین و سازگارترین نهال را با قیمت نهال منصفانه و ایده‌آل انتخاب کنند و از ضمانت دو ساله کیفیت و سلامت نهال نیز برخوردار شوند.

قیمت نهال شلیل

برای خریدی اقتصادی و به صرفه نیاز است که از قیمت نهال شلیل Prunus Persica آگاه بوده و با کیفیت و سلامتی در خور توجه و نرخ مصوب و ایده‌آل آن را خریداری کنید. در نهالستان بزرگ پالیز نهال می‌توانید کلیه قیمت‌ها را در کوتاه‌ترین زمان مطالعه کنید.

شما باغداران عزیز می‌توانید نهال شلیل مغان را با رنج قیمتی ۶۵ هزار تومان، شلیل گیوتا ۶۸ هزار تومان، شلیل شمس را با ۶۸ هزار تومان با ضمانت عدم بیماری و فاکتور فروش معتبر از پالیز نهال دریافت کنید. به طور کلی قیمت انواع نهال شلیل پالیز نهال در این مرکز از ۶۰ الی ۷۰ هزار تومان متغیر است. اما برای آگاهی بهتر از قیمت‌ها می‌توانید به سایت تجاری پالیز نهال مراجعه کنید.

معتبرترین سایت در زمینه خرید انواع نهال شلیل، میوه و گردو سایت پالیز نهال به ادرس “paliznahal.ir” می باشد. Paliznahal.ir با در اختیاز داشتن کادر مجرب و حرفه ای و نهالستان های تخصصی جهت خرید انواع نهال به مرجع اصلی خرید نهال، نهالستان تبدیل شده است.
علاوه بر آن می توانید با مراجعه به paliznahal و شرکت پالیز نهال از قیمت نهال شلیل مانند نهال شلیل انجیری مطلع شده و خرید خود را نهایی کنید.

جمع‌بندی

باغداران عزیز می‌توانند با خرید نهال شلیل پالیز نهال با اطمینان از مرغوبیت، باردهی و عدم بیماری نهال‌ها باغداری سودآور خود را با این نهال پربار شروع کنند. با توجه به رسیدگی بسیار راحت و تنوع ارقام می‌توانید در هر اقلیمی با مهیاسازی بستر کاشت بیشترین بهره‌برداری را از این نهال با راندمان تولید و عملکرد چشمگیر داشته باشید.

تماس با پالیز نهال:

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۳

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۹

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

صندلی اداری

مشاوره و خدمات مالی در کشور سوئد

خرید نهال آلبالو محلی

مقایسه پراپ تریدینگ ایرانی

زيرنويس

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

سم سوسک کش ریپلزال

جوراب واریس پا

داود یوسفی

خرید ویلا تهراندشت

معاینات دوره ای

چوب پلاست

زغال کک شو

سپهر سیفی

لایک اینستا

سازمان امور مالیاتی

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

اسپرسو فوری

خرید اسباب بازی

فروش سیم خاردار،فنس،گابیون ،توری مرغی با قیمت عمده

گن بعد از جراحی

خرید تور استانبول

میز ناهار خوری چی بخرم؟

رمان های نیلوفر قائمی فر

رمان خدمتکار اجباری

رسانه حرف تو - مقایسه و اشتراک تجربه خرید

بهترین تلویزیون سونی/سونی x80l

دانلود کتاب انگلیسی

خرده فروشی برق

قرارداد دوجانبه برق

تولید فیلم استرچ

خرید رپورتاژ آگهی دائمی

دستگاه تزریق پلاستیک

محدوده خبر

خرید فالوور واقعی

کلیک نیوز

تالک نیوز

پویشگر خبر

تارگت نیوز

نیوز آیس

طب سنتی

نمانیان

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خبر فاخر خبر آبی نیوز ست موج نیوز خبر سیگنال اطلاعیه نیوز تلگرا نیوز نیوز آفتاب نیوز شر نیوز استار خبر اول نيو نيوز 1 خبر رسان نیوز یکتا نیوز گپ مجود نیوز خبر یک خبر آخر اخبار روز الماس نیوز سمندر نیوز قلب نیوز ورد نیوز فالو نیوز خبر نسیم  اخبار دی خبر راسخ تالک نیوز نیوز آیس خبر ساعت نیوز آرشیو رستگار نیوز ایستگاه خبری آلتیمت نیوز جاست نیوز خبر تاد مرجع نیوز پین خبر تارگت نیوز یگانه نیوز آشکار نیوز مجیک نیوز خبر زنده ادیتیون نیوز نیوز تایم پست نیوز مستند نیوز نمایان نت ورک نیوز سافر نیوز روزن نیوز اعلان نیوز ریویو نیوز مختصر نیوز سنتر نیوز نیوز کانال نوین نیوز نیوز زندگی اینتر نیوز کارشناس نیوز لند نیوز نیوز سایت مشاوره نیوز خبر حرفه ای پیج نیوز آکادمی نیوز آژانس خبری نیوز آنتن روبی نیوز جامعه خبر خبرفوری کیمیا خبر درگاه نیوز هیت نیوز تایپیک نیوز پیکسو نیوز امپر نیوز دیگر نیوز نیوز سوئیچ نیوز بیزنس جهانی نیوز غول نیوز لوکس نیوز در باره خبر مخاطب نیوز مربوط نیوز اولین نیوز کال نیوز قالب نیوز خود نیوز خواندن نیوز مردم نیوز قدرت نیوز حال نیوز سفر نیوز کلیک نیوز اسکای وان روشن نیوز ایلان نیوز اینو نیوز ایده نیوز یو تایپ نیوز مسیر نیوز نیوز میدو  دیناز نیوز گیت نیوز جعبه نیوز ویکی نیوز جرقه نیوز نیوز توری چشم انداز نیوز دون نیوز مفهوم نیوز خبر سازنده گرم نیوز عمومی نیوز جریان خبر کنترل نیوز جویا خبر نیوز مگا الگوریتم نیوز استاندارد نیوز محدوده خبر نقطه نیوز تماشاگر نیوز پویشگر خبر اطلس نیوز ساید خبر عرشه نیوز به روز نیوز حالا نیوز کلبه نیوز به علاوه نیوز طومار نیوز روزنامه نگاری صبح نیوز اسکن خبر نخست نیوز هسته خبر تمرکز نیوز گروه خبری فعال نیوز آینده نیوز واقعی نیوز فانوس خبر